Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63306.11
-4.44%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3092.53
-5.10%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.54
-6.30%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $548.8
-5.07%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Rio de Janeiro, 2023 Yılında Emlak Vergileri İçin Bitcoin İle Ödemeleri Kabul Edecek!

Binance CEO’su, Brezilya şehrinde yeni bir ofis açtığını duyurdu!

Clock
Paylaş
Rio de Janeiro, 2023 Yılında Emlak Vergileri İçin Bitcoin İle Ödemeleri Kabul Edecek!

Rio de Janeiro, gayrimenkullerle alakalı vergiler için Bitcoin (BTC) ödemelerini 2023 yılında resmi olarak kabul etmeye başlayacak. Rio’daki emlak vergi mükellefleri, BTC ile vergilerini ödeyebilecek.

Ekonomik Kalkınma ve Yenilik Bakanı Chicão Bulhões, kripto para ve emlakla ilgili yasanın 2023 yılından itibaren uygulanacağını açıkladı. Bakan, Twitter üzerinden Binance’in CEO’su olan Changpeng Zhao’ya hoşgeldin diyerek bir gönderi paylaştı.

728×90 muhabbit - Rio de Janeiro, 2023 Yılında Emlak Vergileri İçin Bitcoin İle Ödemeleri Kabul Edecek!300x250 muhabbit - Rio de Janeiro, 2023 Yılında Emlak Vergileri İçin Bitcoin İle Ödemeleri Kabul Edecek!

Brezilya Belediye Başkanı Eduardo Paes’in bu konudaki en büyük destekçisinin Binance CEO’su Changpeng Zhao olduğunu söyleyebiliriz. Bölgede yeni bir ofis açacağını duyuran Zhao, konu ile ilgili şunları söyledi:

Rio üzerine düşeni yaptı. Biz de kendi işimiz üzerinde çalışmaya devam ediyoruz.

Zhao, Twitter üzerinden fotoğraflı paylaşım yaparak Rio’daki emlak vergilerinin kripto paralarla ödenebileceği duyurdu.

Zhao Twitter

Bu yenilikle beraber Rio de Janeiro, BTC ödemelerini kabul eden ilk Brezilya şehri olacak.

Kripto paralarla emlak vergi ödemelerini gerçekleştirmek isteyen belediye, kripto paraları itibari para birimlerine çevirmek konusunda uzmanlaşmış şirketlerle beraber çalışacak. Bu şekilde belediye, işlemlerden hiç kayıp yaşamamaya çalışacak.

Brezilyalı sekreter Pedro Paulo, kripto para birimlerinin kabulüyle şehrin amacının kripto paraların pazarını geliştirmek olduğunu belirtti ve sözlerine şu şekilde devam etti:

IPTU örneğinde olduğu gibi, onları vergi ödemelerine entegre ederek kripto para birimlerinin dolaşımını teşvik edeceğiz. Gelecekte bu tarz hizmetler çoğalabilir.


Şehir ayrıca sanat, kültür ve turizm de dahil olmak üzere çeşitli pazarlarda, değiştirilemez tokenlara (NFT) dayalı yönetişim politikalarını dahil etmeyi planlıyor.

Bu yılın 29 Ocak tarihinde dünyanın en büyük sosyal medya platformu Meta, çeşitli BTC ve kripto paralarla ile ilgili hizmetler için donanım ve yazılım tasarlamak, geliştirmek ve tedarik etmek üzere Brezilya’da ticari marka başvurusunda bulundu.

9b264206 c495 4cfb a386 98f9cb3bb5eb 859x600 - Rio de Janeiro, 2023 Yılında Emlak Vergileri İçin Bitcoin İle Ödemeleri Kabul Edecek!
Meta başvuru

Brezilya Merkez Bankası, CBDC Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Brezilya Merkez Bankası, merkez bankası dijital para birimi (CBDC) geliştirme arayışında ilerlemek için dokuz proje seçtiğini açıkladı. 

Yapılan açıklamada, projelerin banka tarafından ortak yönetilen bir inovasyon laboratuvarı aracılığıyla ilerleyeceği belirtildi. Portekizce adı LIFT olarak bilinen laboratuvar; bankalar, DeFi protokolü ve kripto para borsası dahil olmak üzere şirketler tarafından seçilen projeler üzerine çalışacak. 

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar