Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66095.23
0.33%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3558.01
3.51%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.96
0.77%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $605.5
1.44%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Rio de Janeiro Belediye Başkanı, Bitcoin’e Yatırım Yapmak İstiyor!

Eduardo Paes, Rio de Janeiro’nun hazine rezervinin %1’ini kullanarak Bitcoin satın almak istiyor.

Clock
Paylaş
Rio de Janeiro Belediye Başkanı,  Bitcoin’e Yatırım Yapmak İstiyor!

Rio de Janeiro Belediye Başkanı Eduardo Paes, şehir hazinesinin %1’ini kullanarak Bitcoin almayı düşünüyor. Belediye başkanı dediğini yapabilirse, Brezilya’da hazine rezerviyle BTC alan ilk şehir Rio de Janeiro olacak.

Rio İnovasyon Haftası’nda Belediye Başkanı Eduardo Paes, Miami’nin meşhur Bitcoin seven Belediye Başkanı Francis Suarez ile konuşurken bu planlarından bahsetti.

728×90 muhabbit - Rio de Janeiro Belediye Başkanı,  Bitcoin'e Yatırım Yapmak İstiyor!300x250 muhabbit - Rio de Janeiro Belediye Başkanı,  Bitcoin'e Yatırım Yapmak İstiyor!

Paes konferansta şunu söyledi:

Kripto Rio’yu başlatacağız ve hazine’nin %1’ini BTC’ye yatıracağız.

Kripto paraların benimsenmesi konusunda Eduardo Paes, Suarez’in Miami’deki çabalarını tebrik etti. Miami, kendini ABD’nin kripto para merkezi olarak konumlandırırken, Rio da benzer hedefleri Güney Amerika için istiyor olabilir.

Paes sözlerine şu şekilde devam etti:

Rio de Janeiro, Güney Amerika’nın teknoloji başkenti olabilir. Rio İnovasyon Haftası gibi etkinlikler, şehrin çalışmak, yaşamak ve yenilik yapmak için mükemmel bir yer olarak imajını güçlendirmeye devam ediyor!

Brezilya’nın finansal kalbi Rio de Janeiro, BTC’yi benimsemesiyle beraber yanında büyük gelişmeler getirebilir. Rio de Janeiro, Latin Amerika bölgesindeki en büyük ve en hızlı büyüyen ekonomilerden biri olarak öne çıkıyor.

Paes, istediği şekilde BTC alabilirse vergilerde %10 indirim yapmayı planlıyor. Geçen yıl, Miami Belediye başkanı benzer adımlar atmıştı.

Daha Fazla Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar