Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64983.59
1.10%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3137
2.78%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.93
2.66%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $565.9
1.22%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Riot Blockchain Hash Rate’ini İkiye Katlamayı Planlıyor

Riot, halving sonrası yepyeni bir döneme girmeye hazırlanıyor.

Clock
Paylaş
Riot Blockchain Hash Rate’ini İkiye Katlamayı Planlıyor

Riot Blockchain, halving sonrası dönemde kullanılması için, ek ekipman temin ettiklerini açıkladı.

ABD Merkezli madencilik firmasi Riot Blockchain 6 Mayıs’ta Bitmain’den 1040 adet Antminer S19 satın aldığını açıkladı. Şirket, bu satın alım işlemiyle beraber yeni nesil madencilik ekipmanlarının sayısını ikiye katladı.

728×90 muhabbit - Riot Blockchain Hash Rate'ini İkiye Katlamayı Planlıyor300x250 muhabbit - Riot Blockchain Hash Rate'ini İkiye Katlamayı Planlıyor

Bu ekipmanlar’ın firmaya olan maaliyeti ise, 30 Nisanda satın alınan S19’lar dahil olmak üzere 1.9 Milyar$.

Riot, Hash Oranında %80 Artış Öngörüyor

Satın alınan ürünlerin, bu yılın üçüncü çeyreğinde sevk edileceğini düşünen Riot, sahip olduğu 2.040 adet s19’un 2021 senesine kadar, hash oranını %80 arttıracağını öngörüyor.

Toplamda öngörülen elektrik kullanımı, yaklaşık olarak 16.5 megavat. Ayrıca şirket saniyede 457 petahash oranında bir işlem kapasitesine sahip olacaklarını öngörüyor.

S17’de ki Bazı Hatalar, S19 Tanıtımına Gölge Düşürdü

Bitmain, Riot Blockchain ile yapmış olduğu milyon dolarlık ticaret ile aynı gün, S17 serisi ile ilgili yaşanan sorunları kabul ettiler. Şirket madenciler ve üniteler arasında yaklaşık %30’a varan hata oranı bildirdi.

Şirket an itibariyle, sorunlu birimler için müşterileriyle doğrudan iletişime geçtiğini belirtti ve belli başlı çözüm yolları aramak için iş birliği halinde olduklarını belirtti.

Pandemi Dolayısıyla Yeniden Konuşlanma

COVID-19 salgınının, Oklahoma’daki tesisinde iş faaliyetlerini etkilediğini açıklayan Riot Blockchain, yakın zamanda satın almış olduğu S17’lerin bir kısmını Nisan ayında, New York’ta bir maden şirketi olan Coinmint tarafından işletilen bir tesise taşıdı.

Geçtiğimiz hafta ise, New Jersey hakimi, şirketin 2018’in başlarında hissedarlarının yanlış yönlendirdiğini iddia eden bir davada, şirketi haksız buldu ve 2 yıl süren davada yedi kişi için işten çıkarılma kararı verdi.

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar