Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64807.48
0.33%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3109.13
0.69%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.42
2.68%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $565.9
0.93%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Ripple Davasında Çanlar SEC İçin Çalıyor!

SEC, kripto para platformu Ripple aleyhindeki davasında Hinman konuşmalarının reddedilmesiyle birlikte büyük bir darbe aldı.

Clock
Paylaş
Ripple Davasında Çanlar SEC İçin Çalıyor!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple aleyhindeki davasında büyük bir darbe aldı.

ABD Sulh Hakimi Sarah Netburn, 12 Temmuz 2022 Salı günü önergeyi reddederek, eski yetkili Bill Hinman’ın Ethereum’un (ETH) bir menkul kıymet olmadığını öne sürdüğü konuşmanın, Hinman için kişisel bir mesele olduğunu iddia etti. Bununla birlikte Netburn, konuya dair SEC’in ikiyüzlülüğünü dile getirdi. 

728×90 muhabbit - Ripple Davasında Çanlar SEC İçin Çalıyor!300x250 muhabbit - Ripple Davasında Çanlar SEC İçin Çalıyor!

“Söz konusu ikiyüzlülük şuradan kaynaklanıyor: Bir yandan, konuşmanın piyasanın SEC’in kripto para birimini düzenleyip düzenlemeyeceği konusundaki anlayışıyla ilgili olmadığı iddia ediliyor. Ancak diğer yandan da Hinman’ın konuşmasının taslağı hazırlanırken, SEC danışmanından yasal tavsiye alınıyor. Ki bu da SEC’in hukuka sadık bir bağlılıktan ziyade, arzu edilen amacına ulaşmak için davadaki pozisyonunu belirlediğine işaret ediyor.”

SEC’in gizli tutmak için mücadele ettiği Hinman konuşmasının taslağı, Ripple (XRP) topluluğundaki birçok kişi tarafından Ripple Labs lehine işleyebilecek önemli bir kanıt olarak görülüyor.

SEC, üst düzey yöneticiler Brad Garlinghouse ve Christian Larsen’in Ripple’ın XRP tokenlarını kayıt dışı menkul kıymetler olarak sattığı iddiaları üzerine 2020’nin sonlarında Ripple’a dava açmıştı.

Bununla birlikte Ripple, 2018’de Kurumsal Finansman Bölümü Eski Müdürü Bill Hinman tarafından yapılan konuşmanın, Ethereum’un “menkul kıymet işlemleri” oluşturmadığını belirttiğini savundu. Nitekim, Hinman’ın bu sözleri SEC’in konuya dair mevcut tutumuyla çelişiyor.

Daha fazla itiraz veya gecikmeyi engelleyen karar, “Belgelerin ibraz edilmesi gerektiğini” belirtiyor.

Bazıları SEC’in temyiz başvurusunun muhtemel olduğuna inanıyor. Kripto para hukuki haber kaynağı Crypto-Law’ın Kurucusu John E Deaton, Ripple’ın itirazıyla birlikte temyizin 30 gün içinde geleceğini söyledi. Ayrıca temyiz yargıcının Yargıç Netburn’ün son kararının yanında yer alacağına inanıyor.

SEC, Hinman’ın konuşmasının yasal tavsiye vermeyi amaçlamayan “tamamen kişisel bir iş” olduğu konusunda ısrar etmeye devam ediyor.

İlginizi çekebilir: Ripple Danışmanı, SEC Hakkında Sert Konuştu!

Yargıç Netburn, Hinman’ın özel bir vatandaş olması durumunda bunun taslakları potansiyel olarak koruyabileceğini kabul etti. Ancak Yargıç Netburn, komisyonun Hinman’ın halihazırda SEC’te çalışmıyorsa bilgi ve kaynaklara erişimi olmayacağını da savunduğunu yazdı:

“Hinman yaptığı düzenlemeleri ve geri bildirimleri yalnızca işi bağlamında isteyebildi.”

Konuşma belgelerinin içeriği yeterince ilgi çekiciyse, diğer benzer kripto para ihraççıları için potansiyel olarak emsal teşkil etmesi görülen bu durum, Ripple için de bir dönüm noktası olabilir.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar