Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64450
-0.78%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3438.57
-0.98%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.47
-3.14%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $572.9
-0.74%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Ripple Halka Açılmak İstiyor!

Clock
Paylaş
Ripple Halka Açılmak İstiyor!

SBI Group’un CEO’suna göre, büyük kripto para şirketi Ripple, Amerika Birleşik Devletleri düzenleyicileriyle devam eden yasal mücadelesine rağmen halka açılma planlarından vazgeçmedi.

Japon finans devi SBI Group‘un CEO’su Yoshitaka Kitao, Ripple şirketinin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından kendisine açılan bir yasal işlemlerin sonunda halka açık bir şirket olmayı planladığını söyledi.

728×90 muhabbit - Ripple Halka Açılmak İstiyor!300x250 muhabbit - Ripple Halka Açılmak İstiyor!

Çarşamba günü bir görüşme esnasında bu konudan bahseden Kitao, hem Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, hem de yönetim kurulu başkanı Chris Larsen’in Ripple’ı halka açmayı planladığını söyledi:

Mevcut davadan sonra Ripple halka açılacak. Hem Brad Garlinghouse, hem de Chris Larsen bunu çok istiyor.

Kitao, SBI’ın Ripple şirketine yaptığı yatırımın potansiyel bir halka açılmanın ardından karşılığını alacağını düşünüyor. Bu arada bildiğiniz gibi SBI Group, Ripple’ın en büyük dış hissedarı olarak konumlanıyor.

Kitao ayrıca, SBI tarafından aktif olarak desteklenen başka bir endüstri şirketi olan R3‘ün de bir gün halka açılacağını düşünüyor.

Kitao, konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

Fintech şirketlerine yatırım yapıyoruz. Bu teknolojiyi benimsiyor ve bunu sektöre yaymak için elimizden geleni yapıyoruz. SBI Group’un temel stratejisi bu şekilde devam ediyor.

Garlinghouse, IPO’ların kripto ve blockchain endüstrisinde daha çok yaygınlaşacağını tahmin ediyor ve sözlerine şunları ekliyor:

Önümüzdeki 12 ay içinde, kripto / blockchain alanında halka arzlar göreceksiniz. Ne ilk, ne de son olacağız.

Bildiğiniz gibi SEC, Aralık 2020’de Ripple Labs, Garlinghouse ve Larsen’e karşı, XRP’nin 1.3 milyar $’lık kayıtsız menkul kıymet satışı gerçekleştirdiğini iddia ederek bir dava açmıştı. Şirket, dava ile olumlu adımlar atmayı başardı ve bu durum yatırımcılarına umut verdi. An itibarıyla XRP’nin fiyatı ise 1.3 $’a kadar yükseldi.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar