Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56944
1.00%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3241.65
0.20%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.34
-1.03%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $397.2
-0.75%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Ripple XRP Fiyat Analizi 04.06.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ripple’ı inceliyoruz. Ripple grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Ripple XRP Fiyat Analizi 04.06.2021

Herkese selamlar ben CryptoTepe. Bugünkü fiyat analizi yazımda hepimizin yakından takip ettiği Ripple yani XRP’yi inceleyeceğiz. XRP grafiğimizde, son zamanlarda sıklıkla gördüğümüz yükselen üçgen formasyonu bulunmakta. Sizleri çok bekletmeden XRP grafiğinde olası hareketlere değineceğim yazıma geçelim.

Binance BannerBinance Banner

Ripple XRP fiyat grafiği 04.06.2021. Saatlik grafik, veriler Binance borsasında alınmıştır.

Grafiğimizde her zaman olduğu gibi mor alanlar destek ve direnç bölgeleri olarak çalışmaktadır. Ayrıca yeşil bir yükselen trend çizgimiz bulunmaktadır.

XRP grafiğimizde bulunan yükselen üçgen formasyonunu daha önceki  fiyat analizlerimde anlatmıştım. Kısaca anlatmam gerekirse, alıcıların daha güçlü olduğu bir formasyondur. Bu formasyonda fiyat yükselen dipler yapar ve tepe bölgeleri ise aynı direnç bölgesinden ret alır.

Ayrıca fiyat üçgenin içerisinde sıkışırken hacim olarak da gitgide azalması dikkat çeker. Yükselen trend çizgisinin kırılması durumunda mevcut pozisyonlara dikkat etmek gerekir. Yükselen üçgen formasyonunda kırılım yönü takip edilmeli, direnç kırılımı sonrası hareketini bir süre takip edip retest oluşması durumunda işlem açmak daha sağlıklıdır.

Ripple XRP Yorum

Grafiğimizde bulunan formasyonu yukarıda kısaca anlattım. XRP şu an yükselen trend ve yatay destek bölgesinde olduğu için güzel bir alım fırsatı sunacağını düşünüyorum. Yükselen trend çizgisinin kaybedilmesi durumunda, yatay desteğini de kaybedecektir. Bu durumun yaşanması halinde alt destekleri test etmek isteyebilir. Bu nedenle destek altında kapanış yapması halinde zarar kesilebilir. Hedef olarak direnç bölgesine kadar olan yükseliş %15 civarında, buranın geçilmesi halinde yükselen üçgen formasyonu aktif olacaktır. Bu durumda formasyon hedefi beklenebilir.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar