Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66929.63
-1.20%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3502.99
-0.10%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.25
-4.55%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602
-1.04%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Ripple XRP Fiyat Analizi 15.07.2022

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ripple’ı inceliyoruz. Ripple grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Ripple XRP Fiyat Analizi 15.07.2022

Bu akşamki yazımda Ripple (XRP) fiyat grafiğini inceleyeceğim. Grafikleri dolaşırken Ripple’da güzel bir düşen trend gördüm ve sizlerle paylaşmak istedim. Şimdi hep birlikte Ripple grafiğinin son durumuna bakalım.

XRP Fiyat 15 Temmuz 2022

Birkaç gün önce Ripple fiyatı 0,30 dolar bölgesine kadar gerilemişti. Sonrasında ise o bölgedeki desteğinden tepki alarak yukarıda bahsettiğim trend bölgesine kadar yükseldi. Yazıyı hazırladığım sırada 0,328 dolar bölgesinden işlem görüyor.

728×90 muhabbit - Ripple XRP Fiyat Analizi 15.07.2022300x250 muhabbit - Ripple XRP Fiyat Analizi 15.07.2022

XRP Grafik 15 Temmuz 2022

gMI5hWpM - Ripple XRP Fiyat Analizi 15.07.2022
Ripple XRP fiyat grafiği 15.07.2022. 4 Saatlik grafik, veriler Binance borsasından alınmıştır.

Binance borsasında listeli Ripple/Tether (XRP/USDT) paritesine ait fiyat verileri. Grafik 4 saatlik zaman dilimindedir ve TradingView’den temin edilmiştir.

XRP Analiz 15 Temmuz 2022

Grafikteki yeşil bölgeler Ripple grafiğinde takip ettiğim destek ve direnç bölgelerini göstermektedir. Grafiğin üst kısmındaki daha geniş bölge, daha büyük zaman dilimine ait olduğundan dolayı bu şekilde görünmekte. Ancak bugün bu bölgeye değinmeyeceğim.

Grafikte bir düşen trend görmektesiniz. Fiyat bu trendi 6 defa test ettiğini görmekteyiz. Son testini de bugün sabah saatlerinde gerçekleştirdi. Sadece geçmişte değil yakın zamanda da trendi test ettiği için nispeten güvenilir bir trend olduğunu düşünüyorum. Zaten test sayısı da yeterli sayıda. Bildiğiniz üzere trendlerde hedef verebilmek için kırılmasını beklemek gerekir. Şu an bir kırılım gerçekleşmediği için bir hedef veya stop noktasından bahsedemiyorum. Ama önümüzdeki 1-2 gün içerisinde kırılım gerçekleşirse, trendin üzerindeki 0,37 dolar bölgesindeki direnci hedef bölgesi olarak alacağım. Daha büyük hedef vermememin sebebi de şu; şu anki verilere göre net bir dönüş veya boğa piyasası yok. Bundan dolayı daha temkinli olmayı tercih ediyorum. Bu bahsettiğim direnç bölgesi kırılırsa da yeni bir fiyat analizi yazısı hazırlayıp orta vadede olumlu şeyler konuşacağımızı düşünüyorum.

Daha fazla Bitcoin analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

TradingView hesabımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde XRP/USD hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar