Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66590.33
0.75%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3249.35
2.76%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.16
2.33%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $608.2
1.21%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Ripple XRP Fiyat Analizi 23.05.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ripple’ı inceliyoruz. Ripple grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Ripple XRP Fiyat Analizi 23.05.2021

Merhabalar ben Draco. Fiyat analizi yazı dizimin bugünkü bölümünde major coinlerden biri olan Ripple’ı inceleyeceğim. Ripple fiyatını takip ediyorsanız bazen piyasanın aksine hareket ettiğini görürsünüz. Ancak maalesef ki son düşüşlerde piyasaya ayak uydurdu ve düşüşlere o da katıldı. Ripple fiyatı 2 dolara yaklaşmasına rağmen şu an 0,68 dolar civarından işlem görmekte. Şimdi fiyat grafiğine geçelim.

728×90 muhabbit - Ripple XRP Fiyat Analizi 23.05.2021300x250 muhabbit - Ripple XRP Fiyat Analizi 23.05.2021
WfDoBmKy - Ripple XRP Fiyat Analizi 23.05.2021
Ripple XRP fiyat grafiği 23.05.2021. 4 Saatlik grafik, veriler Binance borsasında alınmıştır.

Grafikteki yeşil alanlar Ripple grafiğinde takip ettiğim destek ve direnç bölgelerini oluşturmaktadır. 1,70 dolar seviyesinden başlayan düşüş dalgası 0,80-0,90 bölgesinden tepki alsa da kalıcı olamadı. Kırdığı direnci test ettikten sonra düşüşe devam etti ve 0,65 dolar desteğine kadar indi.

Grafikteki bazı bölgeler için geniş diyebilirsiniz. Bu tarz yorumları oldukça sık alıyorum. Ancak büyük zaman diliminde çizilen destek ve dirençler haliyle biraz daha geniş olmakta. Saatlik veya 30 dakikalık bir grafikte çizilen destek/direnç hassasiyetini burada bekleyemeyiz.

Ripple Grafiğindeki Son Durum

Ripple bu düşüş dalgasından en fazla etkilenen coinlerden biri olmuş durumda. 1,70 dolar seviyesinden bakarsak şu an yaklaşık %60 değer kaybı söz konusu. Kısa/orta vade için 0,90 dolar bölgesindeki destek bölgesinin önemli olduğunu düşünüyordum. Ancak fiyat kısa süre içerisinde bu destek bölgesini de kırdı.

Şu an 4 saatlik grafiğe baktığımızda güzel bir dönüş formasyonu göremiyorum. Bundan dolayı net bir yapı görene kadar açacağım işlemler sadece kısa vadeli olacaktır. Evet belki böyle bir yapı oluşmadan fiyat hızlıca yükselebilir. Bu da bir ihtimaldir. Ama sadece bu ihtimale güvenmek benim için büyük bir risk demektir. Bundan dolayı Ripple’da net bir dönüş formasyonu oluşmasını bekleyeceğim ben.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar