Muhabbit

Ripple XRP Fiyat Analizi 26.12.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ripple’ı inceliyoruz. Ripple grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Ripple fiyat analizi Draco

Herkese iyi akşamlar. Fiyat analizi yazı dizimin bugünkü bölümünde Ripple’ı inceleyeceğim. Son Ripple fiyat analizi yazımın üzerinden 1 aydan uzun bir vakit geçmiş. Şimdi hep birlikte Ripple grafiğindeki son duruma bakalım.

XRP Fiyat 26 Aralık 2021

Ripple’ın fiyatı psikolojik bir sınır olan 1 doların altında seyretmekte. Geçtiğimiz günlerde burayı test etse de henüz kırabilmiş değil. Yazıyı hazırladığım saatte 0,91 dolar seviyesinden işlem görmekte.

XRP Grafik 26 Aralık 2021

Ripple XRP fiyat grafiği 26.12.2021. 4 Saatlik grafik, veriler Binance borsasında alınmıştır.

Binance borsasında listeli Ripple/Tether (XRP/USDT) paritesine ait fiyat verileri. Grafik TradingView’den temin edilmiştir ve 4 saatlik zaman dilimindedir.

XRP Analiz 26 Aralık 2021

Grafikteki yeşil bölgeler Ripple grafiğinde takip ettiğim orta vadeli destek ve dirençleri göstermektedir. Bugün bizim için önemli olan 2 bölge bulunmakta. Biri sizin de tahmin edebileceğiniz üzere 1 dolar bölgesi. İkincisi ise 0,88 dolar bölgesi.

Yukarıda söylediğim 1 dolar aynı zamanda bir psikolojik seviyedir. Haliyle diğer bölgelere göre ek bir önemi vardır. Maalesef ki fiyat bu bölgenin şu an altında seyretmekte. Birkaç gün önce fiyatın buraya bir testi bulunmakta. Ancak buranın üzerine çıkamamış ve mum kapanışı olmamış.

Fiyatın genel hareketine baktığımız zaman Ters Omuz Baş Omuz (TOBO) formasyonuna benzer bir yapı oluşturduğunu görmekteyiz. Buradaki tek sorun 4 Aralık tarihindeki büyük kırmızı mum ve fitili. Bu fitil TOBO formasyonunun yapısını bozmakta. Ancak ben bu tarz spekülatif hareketlerde insiyatif kullanılabileceğimizi düşünüyorum. Yani bu mumu göz ardı edebileceğimizi düşünüyorum.

XRP Yorum 26 Aralık 2021

Yukarıda TOBO formasyonundan bahsettim. Ancak bu yapı şu an bir “ihtimal” sadece. Yapının büyük bir kısmı oluşmuş ancak formasyonun tamamlanabilmesi için fiyatın 1 dolar bölgesindeki direncini kırması gerekiyor.

Bu analizi TradingView üzerinde görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla XRP analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde XRP/USD hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Son Yazılar

Exit mobile version