Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56793.93
10.61%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3259.19
6.08%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.23
4.92%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $395.8
0.56%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Ripple, XRP Ledger için 250 Milyon Dolarlık NFT Fonunu Duyurdu!

Ripple, kendi blok zincirinde değiştirilemez token (NFT) gelişimini teşvik etmek için geliştiricilere fon sağladığını açıkladı.

Clock
Paylaş
Ripple, XRP Ledger için 250 Milyon Dolarlık NFT Fonunu Duyurdu!

29 Eylül’de Ripple, XRP Ledger’da (XRPL) NFT’ler için 250 milyon dolarlık bir geliştirici fonu başlattığını duyurdu. Ripple yeni başlattığı yeni fonun, yaratıcılara, markalara ve pazar yerlerine XRPL üzerinde NFT geliştirmeleri için destek sağlayacağını belirtti.

Binance BannerBinance Banner

Ripple, 2021’de kripto para piyasasında olan NFT çılgınlığını kaçırmaya niyetli değil. NFT oluşturma, “mint” etme ve yönetmek için birinci platform olma hırsına sahip görünüyor.

Ripple Üzerindeki NFT’ler

29/09/2021 tarihinde Ripple, XRPL geliştirici zirvesinde NFT fonunu açıkladı. Şirket, birçok yaratıcının teknik kaygılar veya yarattıklarının popüler olmayacağı korkusuyla NFT dünyasına giriş yapmakta çekindiğini belirtti.

Bununla birlikte, Ethereum tabanlı NFT’lerle yükselişe geçen NFT piyasasında, yüksek işlem ücreti nedeniyle kripto para yatırımı olmayan insanlar kendilerini dışlanmış hissedebilir.

Bu yüzden Ripple, içerik oluşturucuların yeni NFT’ler ile etkileşim kurmaları ve yaptıkları sanat eserlerini sunmaları için gereken finansal, yaratıcı ve teknik desteği sağlayarak bu zorlukları hafifletmeyi amaçlıyor.

Şirket, Temmuz ayında 13 milyon dolar toplayan NFT pazar yerleri mintNFT ve Mintable ile ortaklık kuracak ve XRPL’yi entegre edecek. Chicago merkezli küresel bir şirket olan VSA Partners, içerik oluşturucu ve marka müşterilerinin NFT’lerini oluşturmalarına ve satmalarına yardımcı olmak için Ripple ile beraber çalışacak.

Ripple, XRP Ledger’ın merkeziyetsiz borsasının, başlangıcından bu yana 5.400’den fazla farklı “token” ticaretini sağladığını iddia ediyor. Bununla birlikte Ripple, önde gelen PoW blok zincirlerinden 120.000 kat daha verimli olduğunu iddia ediyor.

Şimdiye kadar Ripple, Ethereum’un hakim olduğu NFT piyasasında yoktu. Kullanıcılar XRPL’ye yönelebilirse NFT pazarı iyice büyüyebilir. Son zamanlarda Solana ağındaki NFT’lerde büyük ilgi gördü ve güzel bir NFT pazarı oluşturdu.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar