Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65403.99
-1.90%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3509
-2.08%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.33
-5.63%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $598.7
-1.68%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

DEFI

Ripple Yöneticisi: DeFi’ın Tanınması İçin Efsane Bir Uygulama Şart!

Ripple Labs’tan Boris Alergant, DeFi sektörünün ana akım kitleler tarafından benimsenebilmesi için “efsane” bir uygulamaya ihtiyaç var dedi. 

Clock
Paylaş
Ripple Yöneticisi: DeFi’ın Tanınması İçin Efsane Bir Uygulama Şart!

Ripple Labs Yöneticisi Boris Alergant’a göre, DeFi sektörünün ana akım kitleler tarafından benimsenebilmesi için “efsane” bir uygulamaya ihtiyaç var. 

Blockchain Fütürist Konferansı’nda 9 Ağustos 2022 Salı günü gerçekleşen “Merkeziyetsiz Finansın Geleceği” adlı panelde konuşan Alergant’a göre, DeFi ancak kurumsal olarak benimsendiğinde ana akım tarafından kabul görebilecek. 

728×90 muhabbit - Ripple Yöneticisi: DeFi'ın Tanınması İçin Efsane Bir Uygulama Şart!300x250 muhabbit - Ripple Yöneticisi: DeFi'ın Tanınması İçin Efsane Bir Uygulama Şart!

“Ortalama bir kullanıcı olarak annenizi ele alalım. Her şeyden önce annenize nasıl Aave ya da ETH üzerinde stake yapabileceğini anlatmanız gerekecek ve bu epey zaman alacak. Nitekim kendisi MetaMask kullanmayı bilmiyor, ancak bir şekilde o yield’i gerçekleştirmek istiyor. İşlem yapmak istiyor ancak nasıl yapacağını bilmiyor. Bu nedenle, bence kurumsal benimseme DeFi için kaçınılmaz son. Kurumlar, kullanıcılar için “efsane” bir uygulama hazırlayarak DeFi’ı ve kripto paraları bir sonraki aşamaya taşıyacak.”

Panelde Alergant’a ek olarak Aventus Ventures CEO’su Kevin Hobbs, FLUIDEFI Kurucu Ortağı ve CEO’su Lisa Loud ve Teller Finance CEO’su ve Kurucu Ortağı Ryan Berkin de konuşmacı olarak yer alıyordu. 

Konuşmacılar arasındaki ortak kanaat, merkezi finans kurumlarının yakın zamanda DeFi’ı ana akımın gündemine sokacağı yönündeydi. Alergant, sektördeki büyümenin yüksek ihtimalle kullanıcı dostu bir CeFi uygulamasının DeFi hizmetlerini tanıtması ile gerçekleşeceğini ifade etti. 

FLUIDEFI Kurucu Ortağı ve CEO’su Loud da benzer bir görüş bildirdi ve sıradan halkın internet protokolünden (TCP/IP) anlamadığı halde interneti benimsediği gibi DeFi’ı da benimseyeceğini belirtti. 

“Hepimiz internet kullanıyoruz değil mi? İnternet bizim için bir paradigma değişimiydi, ancak hiçbirimiz TCP/IP’nin nasıl kullanıldığını bilmiyorduk. Şu anda, DeFi kullanan herkes protokollerin nasıl kullanıldığını da biliyor. Bu sürdürülebilir bir durum değil. Kitlesel benimseme yolunda iyi bir model değil. Önümüzdeki iki seneye baktığımda kurumların DeFi’a daha çok yatırım yaptığını ve şirketlerin daha kolay kullanıcı tecrübesi oluşturmak yönünde adımlar attığını görüyorum.”

İlginizi çekebilir: SEC, Ripple’ın Yasal Savunmasına Darbe Vurmaya Kararlı!

Ripple Yöneticisi yakın bir gelecekte DeFi sektörünün CeFi ile müşterilere finansal hizmet sağlamak için el ele vereceğini de iddia etti. 

“DeFi elinde sonunda CeFi’a katkı sağlayacak ve tamamlayıcı bir rol üstlenecek. En nihayetinde hiç kimse bir işlem merkezi bir borsada merkeziyetsiz araçlar aracılığıyla mı gerçekti diye umursamıyor. Herkesin umursadığı tek şey en iyi işlem kalitesine sahip olmak.” 

Blockchain Fütürist Konferansı Toronto, Kanada’da her sene düzenlenen en büyük blockchain ve kripto para etkinliği. Bu sene konferansın 5.si gerçekleştirildi.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar