Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66267.85
-0.32%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3207.25
0.72%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.49
-1.69%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $607.9
1.98%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Ripple’ın Kurucu Ortağına Göre Bitcoin Algoritması Değişmeli!

Bitcoin algoritması değiştirilebilir mi?

Clock
Paylaş
Ripple’ın Kurucu Ortağına Göre Bitcoin Algoritması Değişmeli!

Ripple’ın kurucu ortağı Chris Larsen, Bitcoin’in proof-of-work mekanizmasından uzaklaşması gerektiğini düşünüyor.

Çarşamba günü yaptığı açıklamada Larsen, PoW ile ilgili önemli güvenlik açıklarını özetleyerek, Bitcoin’in karbon ayak izine dair artan endişelere de dikkat çekti. Yöneticiye göre, Bitcoin gibi PoW tabanlı kripto paralar, proof-of-stake veya birleşik konsensüs gibi karbon nötr doğrulama yöntemleri düşünmeli.

728×90 muhabbit - Ripple'ın Kurucu Ortağına Göre Bitcoin Algoritması Değişmeli!300x250 muhabbit - Ripple'ın Kurucu Ortağına Göre Bitcoin Algoritması Değişmeli!

Ripple’ın kurucu ortağı, konu hakkında şunları söyledi:

Böyle bir değişikliğin Bitcoin’in dünyanın baskın kripto para birimi olarak kalması içine kritik bir öneme sahip olduğunu düşünüyorum. PoW’un mevcut enerji ihtiyacı ve karbon ayak izi, halihazırda sürdürülemeyecek kadar yüksek ve çok fazla enerji tüketiyor.

Bununla beraber Larsen, PoW algoritmasını kullanmayan altcoinlerin, piyasa değerine göre tüm kripto para birimlerinin %43’ünü oluşturduğuna ve birçok yeni kripto paranın PoW kullanmadığına dikkat çekti.

Larsen, XRP ağını güvence altına almak ve işlemleri doğrulamak için kullandıkları birleşik konsensüsten de bahsetti. Larsen’e göre bu metod, yılda sadece 50 ABD evine eşdeğer enerji kullanıyor.

Larsen’in bu açıklaması, Bitcoin’in kripto para piyasalarındaki hakimiyetinde önemli bir düşüşün ortasında geldi. Mart ayında, Bitcoin’in piyasa hakimiyeti Ekim 2020’den bu yana ilk kez %60’ın altına düştü. Altcoinler ivmelendikçe, Bitcoin pazar payını kaybetmeye devam etti ve dominans endeksi 21 Nisan tarihinde %50.7’ye kadar düştü.

Bununla beraber Isviçreli kripto şirketi Bitcoin Suisse‘nin kurucusu Niklas Nikolajsen, Ethereum 2.0 ağının başarısı kanıtlandığında, Bitcoin’in de PoS’a geçeceğini düşünüyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar