Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66584.32
3.68%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3500.6
2.21%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.35
4.11%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $590.3
3.20%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Ripple’ın SEC Davası Sona Erdiğinde Planları Nedir? CEO’su Açıkladı!

Brad Garlinghouse’un bu açıklamaları, piyasadan milyarlarca dolarlık değeri yok eden LUNA ve UST fiyat çöküşünün ortasında geldi.

Clock
Paylaş
Ripple’ın SEC Davası Sona Erdiğinde Planları Nedir? CEO’su Açıkladı!

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse yaptığı açıklamada, Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile davası bittiğinde ilk halka arz (IPO) olasılığını araştıracağını söyledi.

Bildiğiniz gibi şirket, sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için XRP’yi kullanıyor. Fiat para birimleri XRP’ye dönüştürülüyor ve yine XRP daha sonra fiat para birimine dönüştürülüyor.

728×90 muhabbit - Ripple'ın SEC Davası Sona Erdiğinde Planları Nedir? CEO'su Açıkladı!300x250 muhabbit - Ripple'ın SEC Davası Sona Erdiğinde Planları Nedir? CEO'su Açıkladı!

Ancak SEC; Ripple, CEO Brad Garlinghouse ve yönetim kurulu başkanı Chris Larsen’in XRP satışı yoluyla yasa dışı bir menkul kıymet teklifinde bulunduğunu iddia ediyor. Ripple ise dijital coinin bir menkul kıymet olarak ele alınmaması gerektiğini ve coinin daha sıkı düzenleyici incelemeye tabi tutacak bir tanım olduğunu savundu.

XRP IPO - Ripple'ın SEC Davası Sona Erdiğinde Planları Nedir? CEO'su Açıkladı!

Ripple ve SEC arasındaki bu dava yaklaşık 15 aydır devam ediyor ve Ripple davanın bu yıl bitmesini umut ediyor.

“SEC ile Amerika Birleşik Devletleri’nde kesinlik ve netlik elde etmek istediğimizi ve SEC’in bu süreci olduğundan daha fazla yavaşlatmak istemediğini düşünüyorum… SEC ile olan davayı bitirdiğimizde önümüze bakacağız.”

Brad Garlinghouse

Son Piyasa Çöküşünde XRP Yüzde 42 Değer Kaybetti

Brad Garlinghouse’un bu açıklamaları, piyasadan milyarlarca dolarlık değeri yok eden LUNA ve UST fiyat çöküşünün ortasında geldi. CoinGecko verilerine göre XRP, son 30 günde %42 değer kaybetti. Coinbase hisseleri bu yıl %75 düşerken, Robinhood hisselerinin yaklaşık %50 düştüğü görüldü.

XRP Kullanan Bir Ödeme Sisteminde Geçen Yıla Göre Artış Oldu

Tüm bunlara rağmen Brad Garlinghouse, kendi işlerinin büyümeye devam ettiğini söyledi. Yılın ilk çeyreğinde, XRP kullanan sınır ötesi bir ödeme sisteminin hacminde geçen yıl aynı dönemdeki 1 milyar dolara kıyasla artış yaşandığını ve bu yıl 8 milyar dolar olduğunu ifade etti.

“Büyümemiz neredeyse tamamen Amerika Birleşik Devletleri dışında gerçekleşti. ABD’de aradığımız netliği ve kesinliği elde edene kadar bunun muhtemelen devam edeceğini düşünüyorum”

Brad Garlinghouse

Daha fazla Ripple haberi için buraya tıklayınız.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar