Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67640
1.12%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3493.74
-0.11%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $32.1
9.52%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $598.1
0.67%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Robert Kiyosaki, Yatırımcıların Enflasyondan Nasıl Kâr Edeceğini Açıkladı!

Ünlü yazar ve yatırımcı, Başkan Joe Biden yönetiminin ekonomik açıdan doğru olmadığını düşünüyor.

Clock
Paylaş
Robert Kiyosaki, Yatırımcıların Enflasyondan Nasıl Kâr Edeceğini Açıkladı!

Zengin Baba Yoksul Baba’nın ünlü yazarı Robert Kiyosaki, enflasyondan nasıl kâr elde edileceğine dair yatırımcılara bazı tavsiyelerde bulundu.

Bununla birlikte Kiyosaki, Ukrayna hükümetini Rusya’nın saldırılarına karşı iyi bir duruş sergilediği için tebrik etti.

728×90 muhabbit - Robert Kiyosaki, Yatırımcıların Enflasyondan Nasıl Kâr Edeceğini Açıkladı!300x250 muhabbit - Robert Kiyosaki, Yatırımcıların Enflasyondan Nasıl Kâr Edeceğini Açıkladı!

Robert Kiyosaki: Enflasyondan Nasıl Kâr Edilir?

Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı Robert Kiyosaki, Twitter üzerinden yatırımcılarına enflasyondan kâr edebilmek için nasıl bir yol izlemeleri gerektiğini açıkladı. Ünlü yatırımcının Twitter üzerinde 1.8 milyon adet takipçisi var.

Zengin Baba Yoksul Baba, Kiyosaki ve Sharon Lechter tarafından beraber yazılan 1997 tarihli bir kitaptır. Kitap, altı yılı aşkın bir süredir New York Times En Çok Satanlar Listesi’nde yer almaktadır. Kitabın 32 milyondan fazla kopyası 109’dan fazla ülkede 51 farklı dilde satıldı.

Kiyosaki, 5 Mart 2022 Cumartesi günü Twitter’dan şunları söyledi:

Biden, enflasyon istiyor. Bu yüzden Teksas ve N. Dakota petrolüne yatırım yapmak yerine Utah’ta bir altın madeni satın aldım. Teksas dairelerine ve evlerine yatırım yaptım. Altın, gümüş ve Bitcoin biriktirmeye devam ediyorum. Bir kapitalist gibi düşünün ve yatırım yapın.

Kiyosaki, daha önce birkaç kez enflasyon konusunda uyarmıştı. Ünlü yazar ve yatırımcı, Başkan Joe Biden yönetiminin ekonomik açıdan doğru olmadığını düşünüyor.

Bununla birilikte FED’in aldığı aksiyonlarla beraber doları değersizleştirdiğinden bahsetiyor. Kiyosaki geçen yıl, enflasyonun yaklaştığını söylemişti.

2021 Kasım ayında Kiyosaki, enflasyonla ilgili endişelerini arttığını bu yüzden altın, gümüş, Bitcoin, Ethereum, emlak ve petrole yatırım yapmaya devam ettiğini söylemişti.

Kiyosaki, Rusya Ukrayna Savaşı Hakkında Ne Düşünüyor?

Ünlü yazar, geçtiğimiz günlerde Rusya Ukrayna savaşı hakkında da konuştu. Düşüncelerini genellikle Twitter üzerinden duyuran Kiyosaki, savaşın başladığı ilk zamanlar konu ile ilgili şunları söyledi:

Rusya Devlet Başkanı Putin’in başı belada gibi görünüyor. Ukrayna Devlet Başkanı Zelensky, Putin’e karşı duruşunu değiştirmiyor ve savaşmaya devam ediyor. Ukrayna hükümeti, insanlara savaşmaları için ilham veriyor.

Bitcoin, Putin’e meydan okuyor. İşte bu yüzden Bitcoin! Kripto paraların gücünü görmüş olduk. Savaşlara karşı dik bir duruş sergilemeliyiz. Biden gibi korkak olmamalıyız.

Robert Kıyosakı Twıtter

Robert Kiyosaki, kripto paraların özgürlüğünün ne kadar gerekli olduğunu vurgulamış oldu. Ukrayna Rusya savaşında, Ukrayna’ya yardım etmek isteyen ancak para gönderemeyen kişilerin yardımına kripto paralar koştu.

Savaş sırasında ülkenin finansal kuruluşları normal zamanlardaki gibi çalışmıyor. Yapılan işlemler çok uzun sürebiliyor veya gerçekleşmiyor.

Ukrayna Rusya Savaşı

Ukrayna hükümeti, 26 Şubat 2022’de kripto para bağışlarını toplamaya başladı. Twitter üzerinden kripto para cüzdan adreslerini paylaşan hükümet, farklı uluslardaki birçok kişiden bağış topladı.

Kripto paraların herhangi bir şirket veya ülkeden izin alması gerekmediği için birçok kişi kripto paralarla Ukrayna askerine yardım gönderebildi.

Rusya Ukrayna Kirpto Para - Robert Kiyosaki, Yatırımcıların Enflasyondan Nasıl Kâr Edeceğini Açıkladı!
Rusya Ukrayna Kripto Para

Blockchain analitik platformu Elliptic’ten alınan verilere göre, Ukrayna hükümetine ve Ukrayna ordusuna destek sağlayan kâr amacı gütmeyen bir kuruluş, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmeye başlamasından bu yana yaklaşık 60 milyon dolarlık kripto bağış topladı.

Daha Fazla Borsa Haberi İçin: Borsa Haberleri

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar