Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65197.45
-0.20%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3552
0.35%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.94
0.15%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $597.5
0.25%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Robinhood CEO’su Çalışanlarına Kapıyı Gösterdi, Sorumluluğu Üstlendi

Robinhood çalışanlarının 4’te 1’ini kripto para piyasasındaki çöküşü ve belirsizlikleri öne sürerek işten çıkartmaya karar verdi. 

Clock
Paylaş
Robinhood CEO’su Çalışanlarına Kapıyı Gösterdi, Sorumluluğu Üstlendi

Robinhood, çalışanlarının neredeyse 4’te 1’ini kripto para piyasasındaki çöküşü ve makro ekonomideki belirsizlikleri öne sürerek işten çıkartmaya karar verdi. 

2 Ağustos 2022 Salı günü bir blog gönderisi ile söz konusu duyuruyu gerçekleştiren Robinhood CEO’su Vlad Tenev, işten çıkarmaların şirketin tüm işleyişini etkileyeceğini belirtti. Tenev’e göre çalışanların yaklaşık %23’ü işten çıkartılacak ve bu nedenle de tüm operasyonlar, pazarlama ve proje yönetimi ciddi bir dönüşüm geçirecek. Bu oranın aşağı yukarı 780 çalışana denk geldiği tahmin ediliyor. 

728×90 muhabbit - Robinhood CEO'su Çalışanlarına Kapıyı Gösterdi, Sorumluluğu Üstlendi300x250 muhabbit - Robinhood CEO'su Çalışanlarına Kapıyı Gösterdi, Sorumluluğu Üstlendi

Tenev’in blog gönderisinin yayımlandığı gün şirket 2022 senesi 2. çeyrek finansal durumunu gösteren bir rapor da paylaşıldı. Yine aynı gün içerisinde New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı Robinhood’a 30 milyon dolarlık bir ceza kesti. Cezanın sebebi olarak, kara para aklamayı önleme, siber güvenlik ve müşteri hakları söz konusu olduğunda şirketin gerçekleştirdiği iddia edilen ihlaller gösterildi. 

Robinhood Hisseleri Düşüşe Geçti

Robinhood 2022 senesinde ekonomik zorlukları atlatmak için ilk kez işten çıkarmalara başvurmuyor. Senenin başında şirket çalışanlarının %9’unu işten çıkarmıştı. Ancak Tenev, bu oranın Robinhood’u düzlüğe çıkartmakta yeterli olmadığını belirtti. 

“Bu durum, müşteri alım satım faaliyetlerini ve gözetim altındaki varlıkları daha da azalttı.”

Robinhood’un bu süreçteki hatalarının başında pandeminin başında gerçekleşen müşteri faaliyetlerindeki artışın her zaman devam edeceği sanrısına kapılmanın geldiği belirtiliyor.  

“Şirketin CEO’su olarak, fazlasıyla iyimser ve abartılı işe alım sürecimizin tüm sorumluluğunu üzerime alıyorum.” 

Şirketin 2. çeyrek için yayımladığı rapor da pek iç açıcı değildi. 318 milyon dolar net gelir elde eden şirket, böylece bir önceki seneye göre %44 oranında düşüş yaşamış oldu. Süreçteki net kaybın ise 295 milyon dolar oluğu belirtildi. 

İlginizi çekebilir: New York Finansal Hizmetler Departmanı, Robinhood’a Cezayı Kesti!

Aylık aktif kullanıcı sayısı ise geçen çeyreğe göre 1,9 milyon düşerek 14 milyon’da kaldı. Gözetim altındaki varlıklar da %31 oranında düşerek 64,2 milyar dolarda kaldı. Tüm bunlara rağmen, Robinhood’un yalnızca kripto paralardan elde ettiği gelir, bir önceki çeyreğe göre %7 oranında artarak 58 milyon dolara çıktı. 

Robinhood hisseleri Mayıs 2022’de FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’ın %7,6’lık bir hisse oranı için 650 milyon dolar ödemesiyle birlikte ekstrem bir fiyat artışı yaşadı. 2 Ağustos 2022 Salı günü ise hisse fiyatlarında %4 oranında düşüş gözlemlendi. 

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar