Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65265.4
2.08%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3137.69
2.59%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.13
6.09%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $570.6
2.31%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Robinhood CEO’su, DOGE’un Nasıl Daha Kullanılabilir Bir Hale Geleceğini Özetledi!

Robinhood CEO’su Vladimir Tenev, DOGE’un çevrim içi olarak nasıl kullanılabilir bir para birimi haline gelebileceğini açıkladı.

Clock
Paylaş
Robinhood CEO’su, DOGE’un Nasıl Daha Kullanılabilir Bir Hale Geleceğini Özetledi!

Robinhood CEO’su Vladimir Tenev, 14 Nisan 2022 tarihinde DOGE’un çevrim içi olarak nasıl kullanılabilir bir para birimi haline gelebileceğini sosyal medya platformu Twitter üzerinden açıkladı.

Tenev, yaklaşık 200.000 takipçisine Twitter üzerinden DOGE’un internetteki günlük ödemeler için kullanılabilir bir para birimine dönüşmesi için hangi adımların atılması gerektiğini özetledi.

728×90 muhabbit - Robinhood CEO'su, DOGE'un Nasıl Daha Kullanılabilir Bir Hale Geleceğini Özetledi!300x250 muhabbit - Robinhood CEO'su, DOGE'un Nasıl Daha Kullanılabilir Bir Hale Geleceğini Özetledi!
Vladimir Tenev Twitter

Tenev, Dogecoin blok zinciri üzerinde işlem yapan kullanıcıların işlem başına yaklaşık 0,003 $ ödediğini söyledi. İşlem ücretinin çok düşük olması kripto para piyasasında işlem yapan kullanıcıların dikkatini çekti.

Robinhood CEO’Su Dogecoin’in blok boyutunun ve blok süresinin, kripto para biriminin yaygın olarak benimsenmesi için geliştirmeler yapılması gerektiğini inanıyor.

Dogecoin şu anda 1 MB (megabayt) blok boyutuna ve 1 dakikalık blok süresine sahiptir. Kısaca Dogecoin blok zinciri, saniyede yaklaşık 40 işlem (TPS) onaylayabildiğini gösterir.

Tenev, Dogecoin Geliştiricilerine Blok Boyutunu Artırması İçin Çağrıda Bulundu!

Bir karşılaştırma yapacak olursak VISA, saniyede yaklaşık olarak 65.000 işlem onaylıyor. Dogecoin blok zincirinin VISA ağı kadar işlem onaylayabilmesi için TPS’ini yaklaşık 1.625 kat artırması gerekiyor.

Tenev, bunun büyük bir sorun olmadığını Dogecoin blok zincirindeki blok boyutu sınırını ilk önce 1 gigabayt’a (GB) daha sonra 10 gigabayt’a (GB) çıkararak çözülebileceğini söyledi.

Adsiz tasarim 16 - Robinhood CEO'su, DOGE'un Nasıl Daha Kullanılabilir Bir Hale Geleceğini Özetledi!

Bitcoin of America, Bitcoin ATM’lerine Dogecoin Seçeneğini Ekledi!

Bitcoin of America, 2021 Ekim ayında Ethereum’u ATM’lerine eklemişti. Şirket, Dogecoin’in artan popülaritesine bağlı olarak ATM’lerine eklemeye karar verdi. Kullanıcılar artık Bitcoin ATM’lerinden Dogecoin ile işlem yapabilecek.

Bitcoin of America, Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanlığı’na para hizmetleri işletmesi olarak kayıtlı bir kripto para borsasıdır. Bitcoin of America, hizmetlerini daha çok kripto para ATM’leri ile kullanıcılarına sağlar.

Şirketin şimdiye kadar Amerika’da 31 eyalette 1800’den fazla ATM’si bulunuyor. Kripto para ATM şirketi, çevrim içi olarak da hizmet veriyor. Bitcoin of America web sitesine girip size en yakın olan ATM’yi bulabilirsiniz.

Kripto para ATM’leri, kullanıcıların anlık olarak kripto paralarını dolara dönüştürebildiği veya fiat para birimlerini kripto para birimlerine dönüştürebildiği bir makine olarak biliniyor.

Dogecoin Fiyat Analizi İçin:

Dogecoin Fiyat Analizi

Daha Fazla Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar