Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51255.79
-1.80%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2919.51
-0.63%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.09
-5.04%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $372.2
4.40%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Robinhood, Kripto Para Transferleri İçin İlk Adımı Attı!

Yeni işlevsellik ile cüzdan sahipleri, kripto para birimi transferi yapabilecek.

Clock
Paylaş
Robinhood, Kripto Para Transferleri İçin İlk Adımı Attı!

Kripto para alım satım platformu Robinhood, kripto para cüzdanının beta sürümünü devreye alarak, müşterilerin dijital varlıklarını platformdan diğer cüzdanlarına göndermelerine izin verdi.

Bilindiği üzere Robinhood uzun zamandır yaptığı açıklamalarla yeni özellikler sunan kripto para cüzdanlarının geleceğini belirtiyorlardı. Şimdi gerekli çalışmaların sonuna gelen şirket, yeni hizmetini kullanıma sunmuş oldu.

Binance BannerBinance Banner

Şimdilik sadece 1000 kişi ile sınırlı olan yeni hizmetin zamanla daha fazla kullanıcıya sunulacağı belirtildi.

“Yeni girişimimiz, Robinhood müşterilerinin, kripto paralarını Robinhood’dan harici kripto para cüzdanlarına gönderip almalarını sağlayacak.”

Şimdiye kadar kullanıcılar, uygulama üzerinden Bitcoin ve Dogecoin gibi kripto paraların sadece alım satımını yapabiliyorlardı. Bu durum da kullanıcıların olası fiyat hareketlerinden olumsuz etkilenmelerine neden oluyordu. Başka bir deyişle, yatırımcılar, finansmanlarını kontrol ettiği merkeziyetsiz bir blok zinciri ekosistemine geçiş yapamıyorlardı.

Zamanla Tüm Müşteriler Faydalanacak

Yakın zaman önce yapılan duyuruda şirket, mart ayına kadar WenWallet‘lerini 10.000 müşteriye daha sunmayı hedeflediğini belirtti. Ayrıca şu anda bekleme listesinde bulunan 1 milyon kullanıcısına da erişim sağlamayı hedeflediğini söyledi.

Yeni gelişme, uygulamayı kullanan yatırımcılar tarafından oldukça olumlu karşılandı. Çünkü bundan böyle Robinhood, yatırımcıların daha geniş bir blok zinciri ve kripto para topluluğuna erişmesini sağlayacak.

Ancak tüm bunların yanında, Robinhood kripto varlıklarına yatırım için “önce güvenlik” yaklaşımını benimsemeye devam ediyor. Bu kapsamda da beta çalışması sırasında, test kullanıcıları toplam 2,999 dolardan fazla olmayan 10 adet para çekme işlemiyle sınırlı olacak.

Beta test aşaması boyunca Robinhood, gönderme ve alma akışlarını sonlandıracağını, uygulamaya QR işlevselliği ekleyeceğini ve işlem geçmişi arayüzünü iyileştireceğini söyledi.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar