Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63205.45
-4.78%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3087.16
-4.58%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.23
-7.04%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $549.6
-4.48%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NFT

Robot Sophia, Bir NFT Koleksiyonu Çıkardı!

Dokuz bebek Sophia kafasından oluşan NFT koleksiyonu Ethereum ağında sergilendi.

Clock
Paylaş
Robot Sophia, Bir NFT Koleksiyonu Çıkardı!

Hong Kong merkezli Hanson Robotics tarafından geliştirilen, bir nevi insansı diyebileceğimiz robot bebeklerden oluşan NFT koleksiyonu çıktı. Sophia’nın Twitter üzerinden yaptığı açıklamaya göre, Baby Singularities adlı NFT koleksiyonu 1 Haziran 2022 Çarşamba günü OpenSea platformunda yayımlandı!

728×90 muhabbit - Robot Sophia, Bir NFT Koleksiyonu Çıkardı!300x250 muhabbit - Robot Sophia, Bir NFT Koleksiyonu Çıkardı!
Sophia Twitter

Dünyanın ilk vatandaşlık kazanan robotu olması ve Tonight Show ve Good Morning Britain programlarına katılmasıyla ün kazanan Sophia, NFT projesinde sanatçı Percy Lau ile iş birliği yaptı.

Dokuz bebek Sophia kafasından oluşan NFT koleksiyonu Ethereum ağında sergilendi. Koleksiyondaki her bebek, gelecekte neler olacağına dair bir tahmini baz alarak tasarlanmıştır. Baby Singularities adlı NFT koleksiyonun OpenSea’deki taban fiyatı 193.60 ABD doları (0.09ETH) olarak görünüyor.

Bu, Sophia’nın ilk NFT işi değil. Sophia daha önceki farklı iş birlikleriyle NFT çıkarmıştı ve o NFT’ler milyon dolarlara satılmıştı. Baby Singularities NFT sahipleri, Sophia’nın metaverse’üne premium olarak erişebilecek.

Sophia’nın metaverse’ü (SAOS), makinelerin uyanmaya başladığı, 2042 yılında geçen sinematik bir bilim kurgu hikayesine dayanan NFT tabanlı bir oyun ortamı ile karşımıza çıkacak.

NFT Summit İstanbul, Ünlü İsimleri İstanbul’da Buluştu!

NFT Summit İstanbul, 28–29 Mayıs 2022 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Salonunda ev sahipliği yaptı. NFT Summit sayesinde NFT dünyası, İstanbul’da bir araya geldi.

Etkinlikte Can Bonomo, Nurgül Yeşilçay ve Mercan Dede Gibi Ünlü İsimler de Yer Aldı!

Web 3 teknolojilerinin konuşulacağı NFT Summit İstanbul’da Can Bonomo, Nurgül Yeşilçay ve Mercan Dede gibi ünlü isimler NFT projelerindeki deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

NFT Summit İstanbul’da; Refik Anadol, Murat Ünsal, Orkan Mammadov, Süleyman Yılmaz, Hakan Yılmaz, Ecem Dilan Köse, Soundwalk Collective, Nicolas Daniel, Mehmet Ünal, Tilde Studio, Balkan Kırışman, Mehmet Said Kaplan, Çağatay Güçlü ve Han gibi önemli sanatçıların çalışmaları sergilendi.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar