Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68941.6
0.25%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3743
-0.52%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.62
-2.44%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.4
-0.15%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NFT

Romanya, Kamu ve Özel Sektör Arasında Bağlantı Oluşturmak Üzere, Kurumsal Bir NFT Platformu Başlatıyor!

Romanya’nın Ulusal Bilişim Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (ICI), ülke genelinde Web3’ün benimsenmesini sağlamak üzere, NFT ticaret platformu başlatıyor.

Clock
Paylaş
Romanya, Kamu ve Özel Sektör Arasında Bağlantı Oluşturmak Üzere, Kurumsal Bir NFT Platformu Başlatıyor!

Romanya’nın Ulusal Bilişim Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (ICI), ülke genelinde Web3’ün benimsenmesini sağlamak üzere, NFT ticaret platformu çıkarmayı hedefliyor.

Özel sektör ve kamu sektörü arasında köprü oluşturmayı hedefleyen, ICI D|Services adlı kurumsal NFT platformu, 26 Nisan 2023 tarihinde hayata geçecek. NFT pazarı olarak faaliyet gösterecek platform, kamu ve kurumsal kullanıcıların NFT’leri basmasına, yönetmesine ve ticaretine olanak tanıyacak.

728×90 muhabbit - Romanya, Kamu ve Özel Sektör Arasında Bağlantı Oluşturmak Üzere, Kurumsal Bir NFT Platformu Başlatıyor!300x250 muhabbit - Romanya, Kamu ve Özel Sektör Arasında Bağlantı Oluşturmak Üzere, Kurumsal Bir NFT Platformu Başlatıyor!

Son beş yılda öncelikle araştırma ve geliştirmeye odaklanan ICI Bucharest, son dönemlerde çalışmalarını blockchain teknolojisi, Web3 ve NFT’lere yönlendirdi.

Kurum, pazaryerinin sistemini ve mimarisini, blockchain altyapı sağlayıcısını kullanan ilk stratejik proje olan MultiversX ile ortaklaşa şekilde geliştirmeye başladı. Projenin ayrıca, Romanya Hükümeti tarafından da özellikle desteklendiği belirtiliyor.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan bir yetkili şu ifadelere yer verdi:

“Enstitümüz, dijital alanla etkileşim için bir rahatlık alanı başlatarak, genç nesiller ile kamu kurumlarının değerleri arasında bir köprü oluşturmak istiyor.”

Yetkili ayrıca, Romanya hükümetinin yenilikçi projelere verdiği desteğin, ekonomik büyümenin yanı sıra yenilik ve girişimcilik kültürünü de desteklediğini belirtiyor.

“Blockchain teknolojisi, eğitim, sağlık, ulaşım, tapu, tedarik zinciri yönetimi gibi çeşitli kurumsal operasyonlarda verimliliğini artırıyor.”

Koleksiyonda Beş NFT Yer Alacak

Platformun lansmanı, önde gelen Rumen sporcu, kuruluş ve kurumla iş birliği içinde geliştirilen beş benzersiz NFT koleksiyonunu içerecek.

Bunlar arasında, Romanya Olimpiyat ve Spor Komitesi, 18 yaşındaki 100 metre serbest yüzme dünya rekoru sahibi David Popovici, Rumen haber ajansı Agerpres, ulusal filateli kuruluşu Romfilatelia ve Bükreş Merkez Üniversite Kütüphanesi yer alacak.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar