Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67628.32
-3.17%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3783.93
1.19%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.86
-5.21%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $593.6
-3.21%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Run-DMC’nin Vokali McDaniels: Blok Zinciri, Sanatçılara Güç Sağlayabilir!

McDaniels, geleneksel müzik endüstrisindeki kapitalist sistemden dolayı oluşan sorunları blok zinciri ile çözüme kavuşacağını düşünüyor

Clock
Paylaş
Run-DMC’nin Vokali McDaniels: Blok Zinciri, Sanatçılara Güç Sağlayabilir!

Teksas’ta gerçekleşen ve 10 gün süren, bir teknoloji film ve müzik festivali olan South by Southwest’te (SXSW) katılan Run-DMC’nin Vokali McDaniels, blok zinciri ve Web 3.0 hakkında konuştu.

McDaniels, geleneksel müzik endüstrisindeki kapitalist sistemden dolayı oluşan sorunları blok zinciri ile çözüme kavuşacağını düşünüyor.

728×90 muhabbit - Run-DMC'nin Vokali McDaniels: Blok Zinciri, Sanatçılara Güç Sağlayabilir!300x250 muhabbit - Run-DMC'nin Vokali McDaniels: Blok Zinciri, Sanatçılara Güç Sağlayabilir!

Ünlü hip hop yıldızı, merkeziyetsiz sistemde dijital mülkiyete önem verdiği için blok zincir projesi olan The Song That Owns Self (STOI) ile iş birliği sağladı.

Run-DMC, ‘It’s Like That’ ve ‘Walk This Way’ gibi parçalarıyla 80’ler ve 90’larda muazzam bir başarı elde etti. Yapılan albümler ve parçalar hip hop tarihinde yeni bir çağ açtı.

Röportaj vermeden önce McDaniels, kripto para ve blok zinciri alanından ilham aldığı şarkı sözlerini şu şekilde söyledi:

Mikrofon başında kazanıyorum coin,

Büyük şeyler başaracağım sanki Bitcoin,

Blok zincirindeki en havalı şey benim.

McDaniels etkinlikte gerçekleştirdiği konuşmada, müzik endüstrisindeki sanatsal egemenliği ve yaratıcı mülkiyeti merkeziyetsiz bir sisteme sahip olan blok zincirinin vizyonunu iyi yönde etkilediğini söyledi.

McDaniels, sözlerine şu şekilde devam etti:

Run-DMC, insanları her zaman bir araya getiren, bir şeyleri değiştiren ve daha iyi hâle getiren bir oluşumdur. Algorand ve STOI ile yaptığım şey ile güç yeniden sanatçıların elinde olacak.


STOI, müzik parçaları için yönetişim modelleri oluşturan ve bunları akıllı sözleşmeler ile yapmayı amaçlayan bir projedir.

Whitepaper’ına baktığımızda Web 3.0 araçlarından yararlanarak yaratıcı içerik üreticilerini ve hayranlarını kuvvetli bir bağ oluşturmayı amaçladığını söyleyebiliriz.

Projenin başlangıcın da God Particle adındaki NFT, 30 Kasım 2021’de 0,5 Ethereum’a (ETH) satıldı. 14 Şubat 2022’de STOI, Ethereum blok zincirinden Algorand blok zincirine geçti.

Bununla birlikte Ethereum’a nazaran daha yüksek hız, daha az maliyet ve çevreye daha az zarar veren bir blok zincirine geçmiş oldu.

482d8ba2 dca5 479f a3ec 83c0297fbef5 800x600 - Run-DMC'nin Vokali McDaniels: Blok Zinciri, Sanatçılara Güç Sağlayabilir!
Rachel Wolfson, Darryl McDaniels ve George Howard 

Proje, yönetişim tabanlı bir merkeziyetsiz bir organizasyonu (DAO) başlatmak için yol haritası planlarını ve yakın zamanda çıkacak olan NFT’lerini anlattı.

14 Mart 2022 Pazartesi günü STOI, McDaniels’in son parçası Million Scars’ı tokenize edeceğini açıkladı. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte müzik endüstrisinin geleceği hakkında yorum yapan McDaniels, sözlerini şu şekilde sonlandırdı :

”Bu sadece orta adamı taşımakla ilgili değil.” Dedi ve şunları söyledi:

Blok zinciri teknolojisi, başından sonuna kadar herkesin dahil olduğu ve her şeyi kapsayan bir şey yapıyor. Sanatçılar blok zinciri sayesinde gücün başladığı yerde konumlandırılıyor ve gücün de burada kalması gerekiyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar