Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51193.79
-2.11%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2911.21
-0.82%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.03
-5.66%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $364.9
1.98%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Rus Milyarder Kendi Token’ını Çıkartıyor!

Forbes’un sıralamasına göre Rusya’nın en zengin adamı Vladimir Potanin, Blockchain platformu üzerinden kendi token’ını çıkartmak istediğini açıkladı.

Clock
Paylaş
Rus Milyarder Kendi Token’ını Çıkartıyor!

Forbes’un sıralamasına göre Rusya’nın en zengin adamı Rus iş adamı Vladimir Potanin, Blockchain platformu üzerinden kendi token’ını çıkartmak istediğini açıkladı.

Kısa bir süre önce “Rusya’nın en zengin adamı” unvanının sahibi olan Vladimir Potanin’in şu anki net serveti 27,7 milyar dolar civarında. Adaşı Vladimir Putin başa gelene kadar Rusya’nın ekonomik ve politik kontrolünü elinde tutan “Yedi Oligarşi Yöneticisi”nden biri.

Ayrıca Vladimir Potanin’in Atomyze adlı bir Blockchain platformu var. Yakında İsviçre ve ABD’de de kullanılabilecek lakin sadece kurumsal şirketlere hizmet verecek. Platformun amacı, işlem süresinin kısaltılmasının yanı sıra evrak işlerini ve aracıları ortadan kaldırmak.

Atomyze Blockchain platformunun, Rusya’daki son yasamanın devreye konulmasının ardından 2020 yılının sonlarına doğru çıkarılması bekleniyor.

Binance BannerBinance Banner

Rus Milyarder Vladimir Potanin, kendi token'ını çıkarmak istiyor.
Vladimir Potanin

Metal Alımını Kolaylaştıracak

Açıklamanın, Rus yetkili kurumların daha birkaç gün önce kripto paraları yasaklayacağını duyurmasından sonra gelmesi biraz manidar.

Yaptığı açıklamaya göre çıkarmayı düşündüğü token’ın birçok durumda kullanılabileceğini ve anlaşmazlıklara yol açmadan müşterilerin sorunsuzca metal alabilmesini sağlayacağını söyledi.

Token çıkartılmasının, metaller üzerinde büyük bir etki yaratacağının altını çizen Potanin, token fikrine canıgönülden inanıyor. Nikel ve paladum madenciliğinde bir numara olan Norilsk Nickel, paladyum, bakır ve kobalt alımı için token destekleyen ilk şirket olacak. Bununla birlikte Traxys SA, Trafigura Group ve Umicore SA da token ile metal alımını deneyen ilk şirketlerden olacaklar.

Bu projenin tutacağından ve ileride Rusya için başarı dolu yollar açacağından çok emin olan Potanin, Rusya Merkez Bankası’nın yaklaşık 4 ay boyunca Atomyze platformunu test ettiğini dile getirdi. Bununla beraber diğer Rus kurumsal markalarını da blockchain odaklı projelere teşvik eden Potanin;

“Projemiz sadece bizim için değil, ekonomimiz için de çok büyük önem taşıyor. Çünkü yeni ürünler ne kadar arz ediliyorsa o kadar çabuk üretilir.”

Diyerek sözlerini bitirdi. Rus milyarderin kendi token’ını çıkarma kararını açıklamasının ardından gözler diğer dünya devi Rus şirketlerine döndü. Ve tabii Rusya Merkez Bankası ve FSB’ye.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar