Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66380.96
-0.14%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3206.69
0.49%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.44
-2.19%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $608.8
1.87%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Rus Yatırımcılar, Kripto Para Kullanımını Kısıtlayan Yasalara Karşı Kampanya Başlattı!

Mevcut yasaların, kripto para piyasasının ihtiyaçlarını karşılamadığı belirtiliyor.

Clock
Paylaş
Rus Yatırımcılar, Kripto Para Kullanımını Kısıtlayan Yasalara Karşı Kampanya Başlattı!

Rusya’da Dijital Haklar Merkezi Hukuk firması tarafından yönetilen bir grup Rus yatırımcı, ülkede kripto para birimlerinin benimsenmesini engellediğini düşündükleri düzenleyici girişimlere karşı yeni bir kampanya başlattı.

Dijital Haklar Merkezi tarafından 6 Nisan tarihinde yapılan bir açıklamada, grubun Rusya’daki kamu kuruluşlarında kripto para birimlerinin ve dijital varlıkların kullanımını engelleyen yasaların kabul edilmesine karşı çıkmak üzere tasarlanmış bir platform oluşturulduğu belirtildi.

728×90 muhabbit - Rus Yatırımcılar, Kripto Para Kullanımını Kısıtlayan Yasalara Karşı Kampanya Başlattı!300x250 muhabbit - Rus Yatırımcılar, Kripto Para Kullanımını Kısıtlayan Yasalara Karşı Kampanya Başlattı!

Girişimin önde gelen kurucu üyeleri arasında Blockchain Teknolojileri ve Dijital Ekonomi Komisyonu, Rusya çapında faaliyet gösteren kamu kuruluşu Investment Russia ve kar amacı gütmeyen kuruluş RosComSvoboda yer alıyor. Oluşturulan bu yeni girişim, Maliye Bakanlığı, Ekonomik Kalkınma Bakanlığı, Rusya Bankası, Federal Vergilendirme Servisi ve Rusya Finansal Piyasalar Devlet Duma Komitesi dahil olmak üzere başlıca Rus düzenleyicilere yönelik itiraz dilekçelerini sunduklarını açıkladı.

Dilekçe hizmeti Change.org’da bulunan dilekçe, yetkilileri ülkedeki kripto paraları düzenleme yaklaşımlarını yeniden gözden geçirmeye çağırıyor. Ayrıca, Rusya’nın yeni kripto para vergilendirme tasarısı  planı da dahil olmak üzere, kripto paralar ile ilgili dört ayrı düzenleyici girişimin benimsenmesinin önlenmesi umuluyor.  

Grup tarafından yapılan açıklamada Rusya’daki kripto para topluluğunun dijital para birimleri için önerilen düzenlemelerin pazarın ihtiyaçlarını karşılamadığı belirtilerek şu ifadelere yer verildi:

“Yeni yasalar Rusya’da kripto para birimlerinin kullanımını karmaşıklaştırıyor ve finans piyasasının gelişimini yavaşlatıyor.”

Bilindiği üzere Rusya, yatırımcıların sahip oldukları kripto para varlıklarını bildirmelerini isteyen yasa tasarısını onaylamıştı. Resmi olarak yayımlanan kararnamenin, Rusya’nın Dijital ve Finansal Varlıklar Üzerine (DFA) adlı federal kripto para yasası ile ilgili yeni tedbirler öngördüğü açıklanmıştı.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar