Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66003.94
-0.94%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3522.23
-2.28%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.32
-5.94%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.4
-1.13%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Rusya 2021 Yılında Kripto Para Talebinde Artış Bekliyor!

Üst düzey bir devlet yetkilisine göre, Rus hükümeti 2021 yılında yerel pazarda daha fazla kripto para biriminin çıkarılmasını bekliyor.

Clock
Paylaş
Rusya 2021 Yılında Kripto Para Talebinde Artış Bekliyor!

Üst düzey bir devlet yetkilisine göre, Rus hükümeti 2021 yılında yerel pazarda daha fazla kripto para biriminin çıkarılmasını bekliyor.

Rusya Devlet Duması üyesi ve yerel kripto para mevzuatı çalışmalarının önemli bir temsilcisi olan Anatoly Aksakov, Duma’nın Finansal Piyasalar Komitesi’nin 1 Ocak 2020 tarihinde ülkenin yeni kripto para yasasının kabul edilmesinin ardından Rus kripto para ihraçlarının artmasını beklediğini söyledi.

728×90 muhabbit - Rusya 2021 Yılında Kripto Para Talebinde Artış Bekliyor!300x250 muhabbit - Rusya 2021 Yılında Kripto Para Talebinde Artış Bekliyor!

Bilindiği üzere 2020 yılının temmuz ayında kabul edilen (Dijital Finansal Varlıklar Hakkında) yasa, kripto paralar için yasal statü sağlıyor, ancak halihazırda insanların Bitcoin ( BTC ) gibi kripto para birimlerini bir ödeme aracı olarak kullanmasını yasaklıyor.

Devlet haber ajansı Parlamentskaya Gazeta tarafından yayımlanan bir rapora göre Aksakov, birçok şirketin 2021 yılında stablecoin çıkarmak için beklendiğini söyledi. Aksakov ayrıca şu ifadelere yer verdi:

“Birçok büyük işletme stablecoin çıkarmak üzere, bizden kripo para yasasını daha hızlı geçirmemizi istiyor.”

Aksakov, Rusya’da kripto para ihracında bir artış olacağını tahmin etmenin yanı sıra, dijital Rublenin geleceği konusunda da olumlu düşündüğünü de dile getirdi. Yetkili, yaptığı açıklamada, dijital Rublenin ülkenin gelecekteki formlarından biri olduğunu ve finansal varlık piyasasının gelişimine katkıda bulunacağını söyledi.

Tüm bu beklentilerin yanında, yerel şirketlerin ülkenin resmi para birimi rubleye sabitlenmiş stablecoin çıkarmasına izin verilip verilmeyeceği belirsizliğini hâlâ koruyor.

Bilindiği üzere, Rusya Merkez Bankası, bir dijital Rublenin, nakit ve geleneksel fiat para birimlerinin yanı sıra ek bir para birimi olarak hizmet edeceğini iddia ederek 13 Ekim 2020 tarihinde merkez bankası dijital para birimini çıkarma planlarını resmi olarak duyurmuştu. Bunun yanında Aralık ayı başlarında, Rusya Merkez Bankasının üst düzey bir yöneticisi, bankanın, özel firmaların ülkenin itibari para birimi tarafından desteklenen stablecoin teklif etmesini yasaklamayı planladığını da dile getirmişti.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar