Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67520.57
1.05%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3114.67
1.36%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.57
2.07%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $575.9
-0.12%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Rusya Federal Vergi Dairesi, Dış Ticaret İçin Kripto Paraların Kullanılmasını Önerdi!

Rus Vergi Dairesi’nin bu önerisine karşı Maliye Bakanlığı, daha fazla detayın konuşulması gerektiğini belirtti.

Clock
Paylaş
Rusya Federal Vergi Dairesi, Dış Ticaret İçin Kripto Paraların Kullanılmasını Önerdi!

Rusya Federal Vergi Dairesi (FTS), Rus şirketlerinin uluslararası işlemlerde kripto para birimlerini ödeme yöntemi olarak kullanması gerektiğini vurgulayarak bir teklifte bulundu. Rusya’nın kripto paraları düzenleme çalışmaları ise hala devam ediyor.

20 Nisan 2022 Çarşamba günü FTS, Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan kripto para yasa tasarısı için resmi olarak düşüncelerini bildirdi. Rus Vergi Dairesi şu açıklamayı yaptı:

728×90 muhabbit - Rusya Federal Vergi Dairesi, Dış Ticaret İçin Kripto Paraların Kullanılmasını Önerdi!300x250 muhabbit - Rusya Federal Vergi Dairesi, Dış Ticaret İçin Kripto Paraların Kullanılmasını Önerdi!

“Rus şirketleri, belirli işlemler için kripto paraları kullanabilmelidir. Dış ticaret sözleşmelerine göre şirketler, mal ve hizmet ödemesi için yabancı kuruluşlardan dijital para birimleri üzerinden ödeme alabilmelidir.”

Eğer bu öneri kabul edilirse, kripto para birimleri için hazırlanan taslak komple değişebilir. Daha önceden Rusya, kripto paralar için hazırladığı taslakta kripto paraları bir yatırım aracı olarak tanımlamıştı. Rus Vergi Dairesi’nin yaptığı bu teklif kabul edilirse bazı şirketler tarafından kripto paralar, ödeme yöntemi olarak da kullanılabilir.

Savaş sonrası Rusya’ya uygulanan mali yaptırımlar, uluslararası alanda ticaret yapan Rus şirketlerini kötü etkiledi. Rusya Vergi Dairesi, Rusya’daki şirketler için ödeme seçeneklerinin çeşitlendirilmesinin gerekliliğini vurguladı.

Bununla birlikte Rus Vergi Dairesi, şirketlerin kripto para cüzdanları veya kripto para borsaları aracılığıyla kripto para birimleriyle işlem yapabilmesi gerektiğini söyledi.

Maliye Bakanlığı, kripto paraların ödeme seçeneği olarak kabul etme konusu üzerinde daha fazla düşünülmesi ve tartışılması gerektiğini belirtti.

Rusya Yaptirim Ruble - Rusya Federal Vergi Dairesi, Dış Ticaret İçin Kripto Paraların Kullanılmasını Önerdi!

Rusya ve Kripto Paralar

8 Nisan 2022 tarihinde Rusya Maliye Bakanlığı, kripto paralar için bir yasa tasarısı hazırladı ve onay için hükümete gönderdi. Bir hafta sonra, Rusya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı, kripto para ve merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC’ler) sınır ötesi ödemelerde kullanılması için Afrika ülkeleriyle iş birliği yapılması gerektiğini söyledi.

Merkez bankası dijital para birimi (CBDC), birçok ülkenin üzerinde çalıştığı ve hayata geçirmek için yarıştığı bir projedir. Rusya Merkez Bankası da bu yarışta geri kalmamak için yaklaşan hiçbir testi ertelemeyeceğini duyurdu.

Rusya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Olga Skorobogatova, dijital rubleye ülkenin ihtiyacı olduğunu belirtti. Skorobogatova, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Eğer testleri ve yasal değişiklikleri hızlı bir şekilde halledebilirsek, önümüzdeki yıllarda uygulamaya geçebiliriz.”

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar