Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60017.69
2.46%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3196.32
1.10%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.76
0.04%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $537.9
1.57%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Rusya Hükümeti ve Merkez Bankası, Kripto Para Konusunda Uzlaşmakta Zorlanıyor!

Rusya hükümeti ve Merkez Bankası’nın kripto paralar konusundaki kararları sürekli olarak değişiyor.

Clock
Paylaş
Rusya Hükümeti ve Merkez Bankası, Kripto Para Konusunda Uzlaşmakta Zorlanıyor!

Rusya hükümeti ve Rusya Merkez Bankası, kripto para birimlerinin düzenlenmesi konusunda bir türlü uzlaşamadı. 7 Şubat 2022 tarihinde Rusya’da kripto paraların meşrulaştırma planları konuşulurken şimdi çok farklı şeyler konuşuluyor. Merkez Bankası ve hükümetin arasındaki anlaşmazlık sandığımızdan da büyük olabilir.

728×90 muhabbit - Rusya Hükümeti ve Merkez Bankası, Kripto Para Konusunda Uzlaşmakta Zorlanıyor!300x250 muhabbit - Rusya Hükümeti ve Merkez Bankası, Kripto Para Konusunda Uzlaşmakta Zorlanıyor!

Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, Salı günü Maliye Bakanı Anton Siluanov ve Başbakan Yardımcısı Dmitry Grigorenko ile bir araya geldi. Üçlü herhangi bir anlaşamaya varamadığını bildirdi.

Geçen hafta Rusya hükümeti, kripto para birimlerini düzenlemek istediği için bir belge yayımladı. Bu belge, Merkez Bankası’nın bir planı gibi görünüyordu. Bu belgeden önce ise Rusya kripto paraları tamamen yasaklamayı düşünüyordu.

Rusya’nın kripto paralarla alakalı iyi bir politika izlediğini söyleyemeyiz. Sürekli olarak birbirine yakın olmayan kararlar alınıyor. Kripto paralarla alakalı bir karar vermeden önce devletlerin bu piyasayı ve ekosistemi iyi araştırması gerekiyor.

Kripto paralar ve blok zinciri teknolojisi birçok kişi, kurum ve devleti için yeni bir terim. Bu teknolojiyi ve bu ekosistemi anlamak için kişilerin, bu ekosistemde işlemler yapması gerekiyor. Bunun dışında bilir kişilere danışmak da bir seçenek olabilir.

Rusya, Kripto Paralar Konusunda Ne Karar Verecek?

2022 Ocak tarihlerinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkenin sahip olduğu fazla elektrikten bahsetti. Bununla birlikte kripto para madenciliği endüstrisinde bir avantaj sağlayıp ekonomiye potansiyel olarak fayda sağlayacağını düşünen Putin uzlaşma için çağrıda bulundu. Rusya, Bitcoin madenciliğinde dünyada üçüncü sırada yer alıyor.

Владимир Путин 20 06 2021 cropped 432x600 - Rusya Hükümeti ve Merkez Bankası, Kripto Para Konusunda Uzlaşmakta Zorlanıyor!
Vladimir Putin

Geçen hafta yayımlanan belgede kolluk kuvvetleri, kripto para içeren suçlara yeterince müdahale edemeyeceklerinden dolayı endişe duyuyordu. Ocak ayında Rusya Merkez Bankası, kripto para birimlerini finansal istikrar için bir tehdit olarak nitelendirdi. Ülkede dolandırıcılıkla mücadele kapsamında kripto para alım satımının ve madenciliğinin yasaklanması gerektiğine dair bir açıklamada bulunmuştu.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar