Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68221.61
-2.75%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3824.49
2.04%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.46
-4.11%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $595.7
-3.83%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Rusya Kripto Para Düzenlemeleri ile İlgili Çalışmalar Yapmıyor!

Sektörün önde gelen isimleri, düzenleyici adımların yeterli olmadığını düşünüyor!

Clock
Paylaş
Rusya Kripto Para Düzenlemeleri ile İlgili Çalışmalar Yapmıyor!

Rusya Ocak 2021’de kripto para yasasını kabul etmişti. Fakat sektörün ileri gelen isimleri, ülkenin kripto para piyasasının hala ciddi anlamda düzenlenmemiş olduğunu iddia ediyor.

Yapay Zeka ve Blockchain Derneği (RACIB) başkanı Yury Pripachkin, Rusya’nın sağlamış olduğu düzenlemelerin, çözümle ilgisi olmayan önlemlerden oluştuğunu savundu.

728×90 muhabbit - Rusya Kripto Para Düzenlemeleri ile İlgili Çalışmalar Yapmıyor!300x250 muhabbit - Rusya Kripto Para Düzenlemeleri ile İlgili Çalışmalar Yapmıyor!

Pripachkin, yerel haber ajansı RBC ile yaptığı röportajda, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in son yıllarda kripto para düzenlemesini yerine getirmek için sıkı çalıştığına atıfta bulundu. Yönetici, 2017 yılından bu yana kripto para birimlerinin toplam piyasa değerinin 200 milyar $’dan 2,7 trilyon $’a kadar yükseldiğinin altını çizdi.

Pripachkin, konu hakkında şunları söyledi:

Rusya, küresel kripto para pazarının %10’unu oluşturuyor. Fakat düzenleyici çerçevelere gelince, Rus yetkililer bu konu hakkında kayıtsız bir şekilde bekliyor.

Pripachkin, Rusya’nın “Dijital Finansal Varlıklar Üzerine” kripto para yasasının bir temel oluşturduğunu ancak akıllı sözleşmeler gibi sektör terimlerini tanımlayamadığını ve hatta kripto para madenciliği, token çıkarmak ve vergilendirme gibi faaliyetlerin de düzenlenmediğini iddia ediyor.

Rusya Kripto Para Sektörü Gri Bölgede!

RACIB başkanı, Rus kripto para sektörünün ciddi anlamda gri bölgede dolaştığını düşünen tek kişi değil. Debevoise & Plimpton yetkilisi Anna Maximenko, Rusya’daki mevcut düzenlemelerin “kripto para birimleriyle sınırlı” olduğuna inanıyor.

Maximenko, geçtiğimiz günlerde verdiği bir demeçte, “kripto para birimlerini, borsalar ve yatırımcıların gereksinimleri henüz düzenlenmiş durumda değil.” dedi.

Yetkiliye göre Rusya’nın bu yaklaşımı, ülkedeki kripto para borsalarının kayıtsız bir şekilde faaliyet göstermesiyle sonuçlanıyor. Binance, Huobi, Paxful ve diğer yabancı kripto para borsaları, Rus müşterilerine kayıtsız bir şekilde hizmet veriyor.

Fakat Rus hükümeti, vatandaşlarının çıkarları söz konusu olduğunda Bitcoin gibi kripto para birimlerine şüpheci bir gözle bakıyor. Rusya Merkez Bankası, kripto para yatırımlarının son derece popüler bir hale geldiği için işlemleri sınırlamak istiyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar