Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66685.51
4.64%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3490.18
2.95%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.17
4.96%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $592.4
4.06%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Rusya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı: “Bitcoin Almak Mayın Tarlasına Girmek Gibi!”

Rusya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Sergey Shvetsov’dan bomba gibi açıklamalar…

Clock
Paylaş
Rusya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı: “Bitcoin Almak Mayın Tarlasına Girmek Gibi!”

Rusya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Sergey Shvetsov, dün (11 Ağustos 2021) yaptığı bir röportajda, Bitcoin yatırımını mayın tarlasına girmekle bir tuttu. Bununla birlikte Bitcoin başta olmak üzere kripto paraların piramit şemasına benzediğini öne sürdü.

Sergey Shvetsov, yerel yatırımcıların giderek artan bir şekilde paralarını “teknolojik finansal piramitler” olarak adlandırdığı alternatif finansal araçlara doğru akıttığını ifade etti. Bitcoin’in de bu tür piramitlerden sadece biri olduğunu ekledi.

Pek çok perakende yatırımcının, gayrimenkullerini satarak veyahut kredi çekerek tüm paralarını kaybedebilme olasılıklarının yüksek olduğu Bitcoin’e yatırım yaparak, büyük getiriler beklediğini söyledi.

728×90 muhabbit - Rusya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı: "Bitcoin Almak Mayın Tarlasına Girmek Gibi!"300x250 muhabbit - Rusya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı: "Bitcoin Almak Mayın Tarlasına Girmek Gibi!"

“Bitcoin alan bir kişi mayın tarlasına girmiş gibidir, kendinden başka kimseye güvenemez ve kimse onu koruyamaz.”

Rusya Merkez Bankası Bitcoin’i Tanımıyor!

Geçtiğimiz yıl Rusya Merkez Bankası kripto para alım satımlarını bir yatırım olarak tanımadığını belirtmişti. Bununla birlikte vatandaşları kripto para almaktan caydırmak için bazı açıklamalarda bulunmuştu. Kripto para endüstrisini “karalayan” açıklamalarla birlikte Rusya Merkez Bankası, yerel bankaların kripto para hizmetleri sunmasını da engellemişti.

Rusya Merkez Bankası’nın tüm uğraşlarına rağmen tüm dünyada olduğu gibi Rusya’da da kripto para sektörü ilgi odağı hâline gelmeye başladı. Dünya Altın Konseyi’nin raporuna göre geçtiğimiz yıl Rusya’da kripto paralar tasarruf hesaplarının, yabancı para birimlerinin, gayrimenkullerin ve hayat sigortalarının ardından altını geçerek en popüler beşinci yatırım aracı oldu.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar