Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67133.18
0.64%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3498.61
-0.03%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.89
8.92%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $597.6
0.67%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Rusya Merkez Bankası, Ülkenin İlk Dijital Varlık Yöneticisi Olarak Atomyze’ye Onay Verdi!

Atomyze, ülkenin ilk dijital varlık yönetimi şirketi olarak onay aldı.

Clock
Paylaş
Rusya Merkez Bankası, Ülkenin İlk Dijital Varlık Yöneticisi Olarak Atomyze’ye Onay Verdi!

Rusya Merkez Bankası yakın zaman önce yaptığı açıklamada; bankanın, ülkenin ilk dijital varlık yönetimi şirketi olarak, tokenizasyon hizmeti sunan Atomyze’ye onay verdiğini duyurdu. Duyuruya göre, Rusya Merkez Bankası şirketin bilgi sistemi kurallarının ve platformun teknik uygulamasının resmi olarak Rus yasalarına uygun olduğunu kabul etti.

728×90 muhabbit - Rusya Merkez Bankası, Ülkenin İlk Dijital Varlık Yöneticisi Olarak Atomyze'ye Onay Verdi!300x250 muhabbit - Rusya Merkez Bankası, Ülkenin İlk Dijital Varlık Yöneticisi Olarak Atomyze'ye Onay Verdi!

Atomyze, dijital finansal varlıklar (DFA) dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere dağıtılmış defter teknolojileri aracılığıyla çeşitli varlıkların dijitalleştirilmesine odaklanan Rusya merkezli bir blok zinciri firmasıdır.

atomyze 1067x600 - Rusya Merkez Bankası, Ülkenin İlk Dijital Varlık Yöneticisi Olarak Atomyze'ye Onay Verdi!
Atomyze

Merkez Bankası tarafından alınan bu onay ile Atomyze, müşterilerine platformunda DFA yayınlama ve ayrıca tokenize edilmiş formda yeni varlık türleri elde etme fırsatı sunma imkanı elde etmiş olacak. 

Bunun yanında DFA değişim kuralları bilgi sistemi kurallarında yerleşik olduğundan, kuruluşun platformu içinde bağımsız olarak değişim işlemlerini yürütmesi de sağlanacak.

“DFA’yı daha da geliştirmek için, Rusya Merkez Bankası, dijital finansal araçların çekiciliğini ve uygulanabilirliğini artıracak bu tür varlıkların düzenlenmesini ayrıca vergilerini iyileştirmek için öneriler sundu. Yakın gelecekte, bu öneriler bir düzenleyici istişare raporu şeklinde tartışmaya sunulacak.”

Rusya’da Düzenleyici Onayı alan İlk Şirket Oldu

Haziran 2021’de yerel milyarder girişimci Vladimir Potanin tarafından kurulan şirket, Interros’tan da finansman sağladı. Interros tarafından yapılan ayrı bir duyuruya göre, Global Palladium Fund, Atomyze küresel platformundaki ilk yatırımcılardan biriydi. Fon, özellikle Londra ve Frankfurt’takiler de dahil olmak üzere altı Avrupa borsasında Norilsk Nickel’in varlıkları tarafından desteklenen dijital borsada işlem gören emtiaları piyasaya sürdü.

Interros, Atomyze’nin, Rusya’da düzenleyici onay alan ilk tokenizasyon platformu olduğunu belirtti. Ayrıca ekosisteminin yalnızca Rusya’da değil, aynı zamanda Birleşik ve İsviçre gibi diğer yargı bölgelerinde de tokenizasyon platformlarını içerdiğini ekledi. 

“Bu, Rusya’nın küresel dijital ekonomide dijital eşitliği sağlayacak. Rus şirketlerinin dünya pazarlarına girmesini kolaylaştıracak ve Rusya’ya daha fazla yabancı sermaye çekmesini mümkün kılacak.”

Tüm bunlarında yanında, Rusya Merkez Bankası, yerel şirketlerin kripto para yatırımı da dahil olmak üzere dijital para birimiyle ilgili hizmetler sunmaya başlamasına karşı çıktığını da sık sık dile getiriyor.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar