Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68709.09
1.39%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3866.89
0.62%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.22
1.17%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.1
0.85%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Rusya Merkez Bankası, Uluslararası Ödemelerde Kripto Paraların Kullanılabileceğini Düşünüyor!

Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina’dan kripto paralar hakkında önemli açıklamalar geldi

Clock
Paylaş
Rusya Merkez Bankası, Uluslararası Ödemelerde Kripto Paraların Kullanılabileceğini Düşünüyor!

Kripto paralar benimsenmeye başlandıkça ülkelerden de ılımlı haberler gelmeye devam ediyor. Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina’dan ise kripto paralar hakkında önemli açıklamalar geldi. Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, Rusya‘da kripto paralarla uluslararası ödemeler yapılabileceğini belirtti. Hatırlayacağınız üzere Elvira Nabiullina Rusya savaşı öncesinde kripto paralara olan sert tutumuyla tanınıyordu. Günümüzdeki açıklamalarına bakıldığında Elvira Nabiullina’nın tutumunda değişiklik olduğunu söylemek mümkün.

728×90 muhabbit - Rusya Merkez Bankası, Uluslararası Ödemelerde Kripto Paraların Kullanılabileceğini Düşünüyor!300x250 muhabbit - Rusya Merkez Bankası, Uluslararası Ödemelerde Kripto Paraların Kullanılabileceğini Düşünüyor!

Dış Ticarette Kripto Paralar Kullanılabilir!

Rusya Genel - Rusya Merkez Bankası, Uluslararası Ödemelerde Kripto Paraların Kullanılabileceğini Düşünüyor!

Elvira Nabiullina konuyla ilişkili olarak yaptığı açıklamalarda, ülke içinde kripto para kullanımına hala karşı olduklarını, ancak uluslararası ödemeler noktasında kullanabileceklerini belirtti. Elvira Nabiullina açıklamalarının devamında, kripto paraların dış ticarette kullanılabilmesine yönelik bir yasa tasarısı hazırlandığını ve tasarının neredeyse bittiğini kamuoyuna açıkladı.

Açıklamalarında dijital rubleye de değinen Elvira Nabiullina yakın zamanda ruble’nin piyasaya sunalacağını belirtti ve ekledi:

“Dijital ruble konusunda da pilot uygulama başlıyor. Testlerin ardından dijital ruble’mizi de herkese sunmaya başlayacağız”

Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar