Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65672.01
3.06%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3130.99
5.23%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.23
10.25%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $563.1
2.62%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Rusya Premier Ligi Futbol Kulübü Zenit’ten “NFT” Adımı!!

Her oyuncu kartının skoru futbolcuların gerçek hayattaki performanslarına bağlı olacak.

Clock
Paylaş
Rusya Premier Ligi Futbol Kulübü Zenit’ten “NFT” Adımı!!

Rusya Premier Ligi’nin köklü futbol kulübü Zenit St.Petersburg, Ethereum blockchain tabanlı fantezi futbol oyunu Sorare platformuna katıldı.

Blockchain tabanlı fantezi futbol oyunu Sorare, sosyal medya platformu Twitter üzerinden yayımladığı bir mesaj ile ünlü Rus futbol kulübü Zenit St.Petersburg ile anlaşma yaptıklarını duyurdu.

728×90 muhabbit - Rusya Premier Ligi Futbol Kulübü Zenit’ten "NFT" Adımı!!300x250 muhabbit - Rusya Premier Ligi Futbol Kulübü Zenit’ten "NFT" Adımı!!

15 Ekim’den itibaren Zenit oyuncuları, Juventus, PSG, Atletico Madrid ve Paris Saint-Germain gibi diğer 100 uluslararası futbol kulübüne katılacak olan blockchain tabanlı oyunun bir parçası olarak tahsil edilebilir ve takas edilebilir dijital kartlar olarak piyasaya sürülecek. 

Zenit’in genel müdürü Alexander Medvedev yaptığı açıklama ile şu ifadelere yer verdi:

“Sorare ile ortaklığın kulübün markasını daha iyi kapsamasını ve özellikle Asya ve Amerika’daki denizaşırı ülkelerdeki genç hayranlara ulaşmasını sağlamasını umuyoruz”

Blockchain oyuncu kartları diğer kullanıcılar arasında takas edilebilecek ve oyuncular minimum 5 dijital karta sahip olur olmaz oyun oynayabilecekler. Sorare tarafından verilen “Dijital Oyuncu Kartları”, gerçek dünyadaki oyuncuların maç sonuçlarına göre puanın değiştiği bir mekanizmaya sahip olacak. 

Sorare CEO’su Nicolas Julia, platformun dünyanın en iyi 10 ligini içeren küresel bir fantezi futbol blockchain oyunu yaratmayı amaçladığını söylüyor. Fantezi Spor ve Oyun Derneği’nin verilerine göre Amerika Birleşik Devletlerinde 60 milyona yakın insan fantezi sporlara ilgi duyuyor ve oynuyor. Bu da aynı zamanda blockchain teknolojisini de çekici hale getiriyor.

Bu ortaklık ile Rusya, Sorare’nin dünya çapında üçüncü en büyük ortağı haline geldi ve % 70 kullanıcı büyümesine neden oldu. Ülke ayrıca oyun platformunda geçirilen ortalama günlük süre açısından günde 1 saat 15 dakika ile birinci sırada yer alıyor.

Sorare Hakkında

Sorare, oyuncuların dijital oyuncu kartlarıyla sanal bir takımı satın aldığı, sattığı, takas ettiği ve yönettiği fantastik bir futbol oyunudur. Oyun, Ethereum‘a dayalı blockchain teknolojisini kullanmaktadır. Platform 2018 yılında Nicolas Julia ve Adrien Montfort tarafından geliştirilmiş bir blockcahin tabanlı oyun platformudur.

Platform Mart 2019’da yapılan lansmanından bu yana, aylık ortalama % 52 büyüdü ve bugün dünya çapında 40.000 kullanıcıya sahip oldu. 

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar