Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65855.99
-0.26%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3388.39
-2.98%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.93
-3.53%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $580.4
-0.74%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

Rusya, Sınır Ötesi Ödemeler İçin Stablecoin’leri Kalıcı Olarak Yasallaştırmayı Düşünüyor!

Clock
Paylaş
Rusya, Sınır Ötesi Ödemeler İçin Stablecoin’leri Kalıcı Olarak Yasallaştırmayı Düşünüyor!

Rusya, stablecoin’leri uluslararası işlemler için resmi olarak yasallaştırmayı değerlendiriyor. Bu hamle Rus şirketlerinin sınır ötesi ödemelerini basitleştirmeyi amaçlıyor. Rusya Merkez Bankası (CBR), bu varlıkların transfer edilmesinden ülkede birikmesine ve sınır ötesi ödemelerde kullanılmasına kadar tüm işlem zincirini düzenlemeyi düşünüyor.

728×90 muhabbit - Rusya, Sınır Ötesi Ödemeler İçin Stablecoin'leri Kalıcı Olarak Yasallaştırmayı Düşünüyor!300x250 muhabbit - Rusya, Sınır Ötesi Ödemeler İçin Stablecoin'leri Kalıcı Olarak Yasallaştırmayı Düşünüyor!

Rusya’dan Stablecoin Hamlesi!

CBR Başkan Yardımcısı Alexey Guznov ise haberi doğruladı. Öncelikli odaklarının işlem zincirinin tamamını düzenlemek olduğunu vurguladı. Bu düzenlemeyi geçici bir deneyden ziyade kalıcı bir düzenleme olarak kurabileceklerini belirtti. Guznov stablecoin’lerin hem dijital finansal varlıklar (DFA) hem de kripto paralarla benzerlikler taşıdığını belirtti. Ancak benzersiz özellikleri ve yaygın popülariteleri nedeniyle düzenleyici çerçevenin ince ayar gerektirdiğini ifade etti.

Raporlara göre stablecoin’ler, özellikle Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika’yı içeren BRICS ülkeleriyle yapılan işlemler için uluslararası ödemeler açısından umut verici bir araç olarak öne çıkıyor. Stablecoin’ler ABD doları veya altın gibi stabil para birimlerine veya varlıklara endeksli oldukları için diğer kripto paralara kıyasla daha az volatil olmalarıyla dikkat çekiyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar