Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67684.4
-3.27%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3772.79
1.04%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.12
-4.37%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $592.1
-4.25%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Rusya’da Madencilik Ekipmanlarına Talep Arttı, Fiyatlar Yükseliyor!

Rusya’da kripto para madencilik ekipmanlarının ikinci el ya da yeni üretim olmasının bir önemi yok, pazar oldukça hareketli.

Clock
Paylaş
Rusya’da Madencilik Ekipmanlarına Talep Arttı, Fiyatlar Yükseliyor!

Rusya’daki iş ve ekonomi gazetesi Kommersant’in haberine göre, ülkede son zamanlarda kripto para madenciliği ekipmanları yoğun ilgi görmeye başladı. Madencilik ekipmanlarının ikinci el ya da yeni üretim olmasının bir önemi yok, pazar oldukça hareketli.

Uygulamaya özel entegre devreler olarak bilinen ve sadece madencilik için tasarlanmış olan ASIC makinelerine olan talep ise 2021 yılında katlanarak artarken, video kartlarında yaşanan arz sıkıntısı fiyatların çok fazla yükselmesine neden oldu.

728×90 muhabbit - Rusya'da Madencilik Ekipmanlarına Talep Arttı, Fiyatlar Yükseliyor!300x250 muhabbit - Rusya'da Madencilik Ekipmanlarına Talep Arttı, Fiyatlar Yükseliyor!

İlginizi Çekebilir: Rusya ve Ukrayna Madencilik Tesislerini Kapatıyor!

Microbt ve Bitmain Madencilik Ekipmanlarına İlgi Büyük

Rusya’da Çin menşeli üretici Microbt şirketinin ürettiği Whatsminer ise en çok ilgi gören ve talebin 23 kat arttığı ürün oldu. Aynı zamanda yine Çin/ Pekin menşeli Bitmain tarafından üretilen Antminer aramaları geçen yıla göre 11 kat daha arttı. Bu yılın ilk üç çeyreğinden gelen son veriler, kripto para madencilik ekipman satışlarının toplamda 13 kat arttığını gösteriyor.

Marvel-Distribution’da iş analisti olan Anton Fomin yaptığı açıklamada, 2021’in ilk 10 ayında GPU satışlarının yıllık bazda %15,8 düştüğünü ancak pazarın buna rağmen yine de %129,6 değer kazandığını söyledi.

Yoğun talep karşısında tedarikçiler ve perakendeciler ekipmanların fiyatını yükseltmek zorunda kaldılar, ancak insanlar yine de her fiyattan satın almaya istekliler.

Anton Fomin

Bu arada Anton Fomin, kripto para madenciliğinin iyi gelir getirdiği sürece video kartı pazarındaki arz talep sıkıntısının devam edeceğine inanıyor. Ayrıca bu derin açığın 2023’ün sonunda bile kapanması mümkün görünmüyor, sadece teslimatlardaki gecikmelerde kısalmalar olabilir. Örneğin 48-50 hafta beklenen teslimat süreleri 10-14 haftaya kadar kısalabilir.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.


Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar