Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63585.01
2.42%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3477.81
1.01%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.28
-3.73%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.8
0.73%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

SafeMoon’da Pump & Dump Davası! Jake Paul ve Soulja Boy İddia Edilen Şüpheliler Arasında!

İddialara göre Safemoon projesine yatırımcı çekmek için ünlülere projenin reklamını yaptırdı.

Clock
Paylaş
SafeMoon’da Pump & Dump Davası! Jake Paul ve Soulja Boy İddia Edilen Şüpheliler Arasında!

Binance Smart Chain üzerinde olan SafeMoon (SFM) tokenı ile birkaç ünlü isim arasında yeni bir toplu dava açıldı. İddialara göre Safemoon, projesine yatırımcı çekmek için ünlülere SFM tokenının reklamını yaptırdı.

Binance BannerBinance Banner

Jake Paul Twitter

Bununla birlikte birçok Safemoon yatırımcısı umutlanarak aldığı tokendan zarar etmiş oldu. Yatırımcılar, kandırıldıklarını düşündükleri için Safemoon’un reklamını yapan ünlülere karşı dava açmak için kolları sıvadı.

Davaya göre; Binance Smart Chain üzerindeki SafeMoon’un, yatırımcıları yanıltıcı reklamlarla projesine çekmek için birkaç ünlüyle anlaştığı iddia ediliyor. Safemoon reklamını yapan ünlüler arasında; Nick Carter, Soulja Boy, Lil Yachty, Jake Paul ve Ben Phillips gibi isimler bulunuyor. Ekip; iki youtuber, iki rap sanatçısı ve bir müzisyenden oluşuyor.

Jake Paul Twitter

Bununla birlikte atılan tweetlerin, kullanıcıların etkilenmesine neden olduğunu söyleyebiliriz. SafeMoon birkaç ay içinde çok hızlı büyümeye başladı. Daha sonra şirketin üst düzey yöneticileri aniden ayrıldı.

Aynı zamanda, kendi takımından kalan tokenları satan yöneticiler, SFM fiyatının düşmesine sebep oldu.

Davada, ilgili ünlülerin rugpull girişiminde bulunduğu iddia ediliyor. Yatırımcılardan gelen işlem hacmiyle SFM yükselmeye devam etti. Davaya göre ekip, SFM’nin yükselmeye devam ettiğini görünce varlıklarının hepsini satmak yerine parçalı bir şekilde sattıklarını iddia ediyor.

Davacılar şunları söyledi:

Ünlülerin yaptığı reklam ve tanıtım faaliyetleri birçok yatırımcının SFM almasına sebep oldu. Ekibin elindeki SFM’leri satması için yeterli bir hacme ihtiyacı vardı. Yatırımcıların SFM almasıyla birlikte istenilen hacim oluştu. Böylelikle ekip, elindeki SFM’leri yeni yatırımcıya satmış oldu.

Dava; Bill Merewhuader, Christopher Polite ve Tim Viane tarafından hazırlandı. Ayrıca 8 Mart 2021 tarihinden bu yana SafeMoon token satın alan ve iddia edilen rugpull girişiminin kurbanı olan tüm kişileri temsil ediyor.

SuperBowl’da Kripto Para Reklamları

Super Bowl 2022’nin en önemli olaylarından biri de yapılan kripto para reklamlarıydı. Birçok kripto para şirketi reklam vermeye veya spor takımlarına sponsor olmaya başladı. Kripto para borsası Binance, yatırımcıların popüler kişiler tarafından yatırım tavsiyesi almasını engellemek için yeni bir pazarlama kampanyası başlattı.

Binance twıtter

Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar