Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63425.8
-4.34%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3101.7
-4.46%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.55
-5.95%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $549.2
-4.70%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Samsung Galaxy Serisi Blockchain Teknolojisiyle Hızı Tadacak!

Samsung Galaxy serisinden akıllı telefonunuz varsa, herhangi bir hasar durumunda servisten çok daha hızlı yararlanabileceksiniz.

Clock
Paylaş
Samsung Galaxy Serisi Blockchain Teknolojisiyle Hızı Tadacak!

Samsung Galaxy serisinden akıllı telefonunuz varsa, herhangi bir hasar durumunda servisten çok daha hızlı yararlanabileceksiniz.

Güney Koreli telekomünikasyon devi SK Telecom, akıllı telefonlarda sigorta için Blockchain tabanlı bir protokol üzerinde çalıştığını açıkladı. Mevzu bahis protokol sayesinde şirketin eski yöntemleri rafa kaldırılacak.

728×90 muhabbit - Samsung Galaxy Serisi Blockchain Teknolojisiyle Hızı Tadacak!300x250 muhabbit - Samsung Galaxy Serisi Blockchain Teknolojisiyle Hızı Tadacak!

Itbiznews’in haberini paylaşan Cointelegraph, Güney Kore’de akıllı telefon sahipleri herhangi bir hasar ile karşılaştıklarında servise verdikleri telefonlarını çok daha hızlı alabilecek. Çünkü, SK Telecom’un yeni Blockchain tabanlı protokolü ile evrak işleri çok daha hızlı halledilebilecek. Durum böyle olunca aracılar arasında geçen süre azalacak ve daha önce işleme alınabilecek.

SK Telecom, yeni sistemlerini dünya devi müşterilerinin kullanmasına izin verecek. Böylece uzun süren işlemler, kaybolan belgeler gibi sorunlar ortadan kalkarak daha kaliteli hizmet verilebilecek. Açıklamada tüm evrak işlerinden kurtularak belgelerin dijital ortamda elektronik sertifikalarla değiştirilmesinin sigorta şirketlerine gönderilen evrakların güvenli bir şekilde yönetilmesine yardımcı olacağı belirtiliyor.

SK Telecom’un yeni sistemini kullanacak ilk dünya devinin ise Samsung olduğu söyleniyor. Özellikle Samsung’un Galaxy serisi bu sistemle uyumlu ilk telefon olarak kayıtlara geçecek.

SK Telecom’un satış müdürü Kim Seong-Soo, Blockchain teknolojisinin benimsenmesinin “gelecekte çeşitli hizmet alanlarına” doğru gerçekleşeceğini öngördüğünü belirtti.

Devleşmiş Şirketler Teker Teker Blockchain’i Seçiyor!

Dünyanın devleşmiş teknoloji şirketleri teker teker Blockchain teknolojisinin cazibesine kapılıyor. Samsung Mayıs ayının sonunda kripto para borsası Gemini ile anlaşarak Galaxy S10 ve S20 serisi akıllı telefonlarında yer alan Blockchain cüzdanı yardımıyla kripto para alım satımı yapabilmesinin önünü açmıştı.

Yine Mayıs ayının sonunda bir başka teknoloji devi LG, Kanada merkezli kimlik tanıma sistemleri şirketi Evernym ile anlaşarak Blockchain tabanlı kimlik tanıma sistemi geliştireceğini açıklamıştı.

LG’nin hedefini açıklamasının üzerinden kısa bir süre geçmişti ki bu sefer de başka bir devleşmiş şirket Amazon, Blockchain’i seçtiğini açıkladı. E-ticaretin dev ismi Amazon, Corona virüsü pandemisi nedeniyle sıklaşan tedariğini bir sisteme oturtmak için Blockchain tabanlı bir sistem için patent başvurusunda bulunmuştu. Amazon, tedarik zincirini Blockchain tabanlı sistem ile izleyerek kullanıcılarına en iyi şekilde hizmet vermeyi amaçlıyordu.

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar