Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66400.04
2.54%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3243.59
4.80%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.38
6.64%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $576.6
1.73%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Samsung Pay-Swipe Partnerliği İle Ödemede Kolaylık!

Kurulan partnerlik sayesinde Samsung Pay kullanıcıları artık kripto para yatırımcılarının tercihi Swipe Visa kartları ile ödeme yapabilecek.

Clock
Paylaş
Samsung Pay-Swipe Partnerliği İle Ödemede Kolaylık!

Kurulan partnerlik sayesinde Samsung Pay kullanıcıları artık kripto para yatırımcılarının tercihi Swipe Visa kartları ile ödeme yapabilecek.

728×90 muhabbit - Samsung Pay-Swipe Partnerliği İle Ödemede Kolaylık!300x250 muhabbit - Samsung Pay-Swipe Partnerliği İle Ödemede Kolaylık!

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ya da daha bilindik adıyla İşçi Bayramı’nda yapılan açıklamada Samsung Pay ile Swipe arasında kurulan partnerlik ilişkisi, kripto para yatırımcılarının işini kolaylaştıracak.

Corona virüsü salgını nedeniyle sadece ülkemizde değil dünyanın birçok yerinde insanlar kendilerini evlerinde karantina altına alıyorlar. Malum durum böyle olunca özellikle internet üzerinden alışverişlerde bir artış yaşandı. İşten çıkarılanlar veyahut ücretsiz izne çıkanlar ellerinde bir miktar kripto para birimi mevcutsa günlük ihtiyaçlarında kullanmak için yer arıyor. Evet kripto para birimlerini Türk Lirasına çevirebilirler. Ancak kripto paranın satış emri, değerinin Türk lirası olarak çekme emri derken birçok işlemle karşılaşılır. Bütün bu işlemlerle uğraşmak istemeyenler için kripto paranın direkt olarak ödeme işlemlerinde kullanılması çok daha kolaydır.

Samsung Pay-Swipe Visa Entegrasyonu Ne İşe Yarayacak?

Samsung Pay ile Swipe Visa entegrasyonu da tam burada devreye giriyor. Kripto para birimlerinin ödeme seçeneği olarak geliştirilmesi ve kullanımının yaygınlaştırılması kısacası benimsenmesi için önemli bir entegrasyon olduğu düşünülüyor.

Swipe’ın CEO’su Joselito Lizarondo bu konuda;

“Covid-19’dan dolayı oluşan sıkıntılardan ve nakit gibi fiziksel para birimlerinden uzaklaşmaya çalışan insanlar için dijital bir çözüm olarak kartları sunmamızın nedeni, müşterilerimizin ihtiyaçlarını her zaman ilk sıraya koymamızdan kaynaklanıyor.”

Ayrıca Swipe’ın COO’su John Khenneth, Cointelegraph’a verdiği demeçte Samsung ile ilişkisinin kurulmasında Cointis Financial’ın önemli bir yeri olduğunu vurguladı. Dijital kart programları için Visa başvurusu yaptıklarını ve onaylandığından beri banka ve Samsung Pay ile ilişki içerisinde olduklarını dile getirdi. Samsung’un Blockchain teknolojisine verdiği katkılardan bahsederken, Swipe’ın Samsung Pay kullanıcıları tarafından beğenilmesini umduğunu da belirtti.

Entegrasyon, Birleşik Krallık ve Avrupa Birliği bünyesindeki ülkelerdeki kripto para yatırımcılarının Swipe kartları ile küresel alandaki 50 milyondan fazla bölgede ödeme yapmalarına olanak sağlıyor. Özellikle kripto paranın benimsenmesi açısından önemli bir adım olduğu düşünülen bu partnerlik bir ilke de imza atıyor. Şirketin iddiasına göre hem Google Pay hem de Samsung Pay için ilk çok uluslu dijital cüzdan projesinin önünü açtı.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar