Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63866.12
3.37%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3496.39
2.31%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.71
-1.41%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $415.1
1.39%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Sandbox, Metaverse Projelerini Destekleyecek Bir Program Başlattı!

Clock
Paylaş
Sandbox, Metaverse Projelerini Destekleyecek Bir Program Başlattı!

Ethereum tabanlı bir blockchain oyunu olarak öne çıkan Sandbox, yeni gelecek projeleri cesaretlendirmek için onları desteklemek istiyor.

Elde ettiğimiz bilgilere göre, Sandbox önderliğinde Animoca Brands ve küresel bir yatırım firması Brinc, 50 milyon dolarlık destek programı hazırladı. Açıklamalara göre; Sandbox ile birlikte çalışabilir bir metaverse evreni oluşturmak amacıyla 100’e yakın girişim desteklenecek. Yapılacak destek planı 3 yıl sürecek ve her yıl 30 ila 40 projeyle çalışılması planlanıyor.

Binance BannerBinance Banner

Sandbox Metaverse Destek Programı, Animoca Brands ve Brinc’in 2021’de kurduğu mevcut Luna platformuna eklenecek. Animoca Brands ayrıca Brinc’in 2021 Aralık ayında 130 milyon dolarlık yatırım turuna liderlik etti ve Web3’e geçiş yaptı.

Destek programına Sandbox önderlik etse de projelerin oyun dünyasında geliştirmesi zorunlu değil. Hatta Ethereum ağı dışındaki projeler de desteklenecek.

Projenin asıl amacı daha geniş kripto para ekosisteminde yapılmış projelerin ortak bir metaverse dünyasında birlikte çalışabilir hale getirmek. 3 aylık çevrim içi programda, yatırımın yanı sıra akıl hocalığı, pazar keşfi ve içerik üreticiliği gibi konularda da yardımcı olunacak.

Sandbox merkezli yatırımlar ana odak olsa da program tüm projelere aynı oranda destek olmaya çalışacak. Her projeye 150.000 $ ile 250.000 $ arasında yatırım yapılacak ve ayrıca 150.000 $’a kadar SAND token verilecek. Bunun yanında oyunda, NFT olarak satılan arazilerden de hibe verilebilecek.

İlginizi çekebilir: Metaverse Nedir?

Akıl hocalığında Sandbox’tan önemli isimler bulunuyor

Programın hibe dışında verdiği en büyük destek, önemli isimlerin akıl hocalığı olacak. Akıl hocalığı yapacak isimler arasında şu kişiler bulunuyor:

  • Sandbox kurucu ortağı Sebastien BORGET ve Sandbox takımı,
  • Animoca Brands Yönetim Kurulu Başkanı Yat Siu,
  • Yield Guild Games kurucu ortağı Gabby Dizon,
  • Kabam kurucu ortağı Holly Liu,
  • Lympo kurucu ortağı ve CEO’su Ada Jonuse gibi isimler bulunacak.

Sandbox oyun içerisinde çalışan sanatçılar ve yazılımcıları ödüllendiren bir programa zaten sahip durumda.

Sandbox kurucu ortağı Borget konu hakkında şunları söyledi:

Buradaki amaç, metaverse dünyasını geliştirmek isteyen ancak yatırım veya destek bulamayanlara yardımcı olmak. Tüm ekosisteme değer katacak projeler arıyoruz ve umarım Sandbox onlar için harika bir başlangıç yeri olur.

Daha fazla Metaverse haberleri için: Metaverse Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar