Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66410.01
0.26%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3247.37
2.46%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.02
1.69%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $610
0.15%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Sango, Kripto Para Merkezi Orta Afrika Cumhuriyeti’nde Devreye Giriyor!

Orta Afrika Cumhuriyeti, yerel dijital varlık sektörünü teşvik etmek için hükümet destekli Sango kripto para merkezi girişimini başlattı.

Clock
Paylaş
Sango, Kripto Para Merkezi Orta Afrika Cumhuriyeti’nde Devreye Giriyor!

Orta Afrika Cumhuriyeti (CAR), yerel dijital varlık sektörünün gelişimini teşvik etmek için hükümet destekli yeni Sango kripto para merkezi girişimini başlattı.

Sango projesi, CAR’ın Nisan 2022’de Bitcoin’i (BTC) yasal bir para birimi olarak benimsemesinin sonrasında gündeme geldi. Girişim, küresel işletmeleri ve kripto para meraklılarını çekmeyi, BTC’nin yerelde benimsenmesini hızlandırmayı ve kripto para yasal düzenlemelerinin ve altyapısının nasıl işlediğini denetlemeyi amaçlıyor. The Crypto Island adlı bir metaverse platformu ve Sango Coin de çalışmalar arasında yer alıyor. 

728×90 muhabbit - Sango, Kripto Para Merkezi Orta Afrika Cumhuriyeti'nde Devreye Giriyor!300x250 muhabbit - Sango, Kripto Para Merkezi Orta Afrika Cumhuriyeti'nde Devreye Giriyor!

3 Temmuz 2022 Pazar günü lansman etkinliğinde konuşan Başkan Faustin-Archange Touadéra, Sango’nun vizyonunun “ortak bir kripto para birimine ve ticareti canlandırabilecek ve büyümeyi sürdürebilecek entegre bir sermaye piyasasına” sahip olduğunu belirtti.

Başkan Touadéra’nın vurguladığı kilit noktalardan bazıları, finansal katılım ve vatandaşların bir akıllı telefon aracılığıyla kripto para teknolojisine kolayca erişebilmesinin önemiydi.

“Vatandaşlar her düzeyde kazanacaklar, ekonomik kalkınma, yani istihdam ve refah içinde olan bir ülkede yaşayacaklar. Ayrıca, geleneksel bankacılığın aksine hızlı erişim, hızlı uygulama, bürokrasi eksikliği ve düşük maliyet avantajına sahip olan sanal işlemlerden faydalanacaklar. Bu teknoloji, maliyeti düşürerek kıtaya bir kimlik kazandıracak. Bu mükemmel bir vizyon ve bizim artık bekleyecek zamanımız yok. Bizim için kayıtlı ekonomi artık bir seçenek değil.”

Orta Afrika WB Veto Muhabbit - Sango, Kripto Para Merkezi Orta Afrika Cumhuriyeti'nde Devreye Giriyor!
Dünya Bankası Sango’ya Karşı

Dünya Bankası Sango Kripto Para Merkezini Desteklemiyor

CAR başkanının projeye yönelik tüm iyimserliğine rağmen, Dünya Bankası Mayıs 2022’de şeffaflık endişeleri ve “finansal katılım için olası sonuçlar” konusunda “Sango’yu desteklemeyeceğini” belirtti.

Sango, CAR’ın Ulusal Meclisi tarafından destekleniyor ve esas olarak Başkan Touadéra tarafından yönetiliyor. Pek çok ayrıntı henüz detaylandırılmamış olsa da, projenin önemli odak noktalarından birinin ülkenin zengin doğal kaynaklarını daha fazla yatırım erişimi sağlamak amacıyla tokenize etmek olduğu belirtiliyor.

İlginizi çekebilir: Orta Afrika Cumhuriyeti Madenlerini Dijital Varlıklara Dönüştürüyor

Sango ile birlikte vatandaşların kimliğinin ve varlıkların mülkiyetinin NFT olarak da belirtilmesi bekleniyor. Ayrıça, Crypto Island’ın bu ekosistemi kolaylaştırmada çok önemli bir rol oynayacağı ve doğrulanmış kullanıcıların tokenize edilmiş varlıklara erişmesinin bir yolu olarak hizmet edeceği öngörülüyor.

Genişletilmiş Bitcoin desteğinin, BTC ve Lighting Network için oluşturulmuş yerel bir cüzdanın gelişimine de tanıklık etmesi bekleniyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar