Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $53551.09
3.90%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3147.42
2.86%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.99
5.86%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $397.3
2.98%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

SBF ve FTX US’e Soruşturma Başlatılmasının FTT’ye Etkisi

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde FTX Token’ı inceliyoruz. FTX Token grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
SBF ve FTX US’e Soruşturma Başlatılmasının FTT’ye Etkisi

Bu akşamki yazımda FTX Token (FTT) fiyat grafiğini inceleyeceğim. Aslında bu akşam farklı coinlere bakmayı düşünüyordum. Ancak SBF ve FTX US’e Teksas menkul kıymetler düzenleyicisi tarafından dava açıldığı bilgisi gelmesiyle beraber FTT fiyat grafiğini incelemek istedim.

Binance BannerBinance Banner

FTT Fiyat 17 Ekim 2022

FTT bir süredir 20 dolar bölgesinde dolaşıyordu. Genellikle 22,75 dolar bölgesindeki desteğine inip buradan tepki alıyor. Şu anda da bu bölgenin oldukça yakınında durmakta. Yazıyı hazırladığım sırada 24 dolar bölgesinden işlem görüyor.

FTT Grafik 17 Ekim 2022

FTX Token fiyat grafiği 17.10.2022. 12 Saatlik grafik, veriler FTX borsasından alınmıştır.

FTX borsasında listeli FTX Token/USD (FTT/USD) paritesine ait fiyat verileri. Grafik 12 saatlik zaman dilimindedir ve TradingView’den temin edilmiştir.

FTT Analiz 17 Ekim 2022

Grafikteki yeşil bölgeler büyük zaman dilimindeki destek ve dirençleri göstermektedir. Özellikle 22,75 dolar bölgesindeki desteğin oldukça önemli olduğunu düşünüyorum ve bunu önceki yazılarımda sıkça konuşmuştuk. Buraya tıklayarak son FTT Fiyat Analizi yazıma ulaşabilirsiniz. Bunlara ek olarak grafikte bir de kırmızı yatay bir çizgi görmektesiniz. Burası da kısa vadedeki bir direnç bölgesi. Burayı kısa vadeli işlemler için kullanmaktayım.

FTX US ve SBF’e soruşturma açılması bilgisinin yayılması ile birlikte FTT’de satışlar gelmeye başladı ve küçük zaman diliminde küçük bir dump oluştu diyebiliriz (Grafik 12 saatlik olduğundan dolayı bu durum görülmüyor). Ancak bu dump oldukça sınırlı kaldı. Sonrasında çok geçmeden SBF bir tweet paylaştı.

Bu tweet ile beraber zaten çok da düşmeyen FTT toparlandı ve kendini 24 doların üzerine attı. Birkaç saat içerisinde bu kadar olay gerçekleşirken bunların FTT grafiğine yansıması oldukça sınırlı kaldığını söyleyebiliriz. Uzun vadede baktığımızda ben halen 22,75 dolar bölgesini takip etmeye devam edeceğim.

Daha fazla FTX Token analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

TradingView hesabımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde FTT/USD hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar