Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65204
-0.18%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3552.61
0.53%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.99
-0.11%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $599.1
0.60%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

SBI Holdings, Kripto Paralar İçin Fon Oluşturmayı Düşünüyor!

Japonya merkezli SBI Holdings, bu yıl bitmeden kripto para fonu başlatmayı düşünüyor!

Clock
Paylaş
SBI Holdings, Kripto Paralar İçin Fon Oluşturmayı Düşünüyor!

Japonya merkezli bir finansal hizmetler şirketi grubu olan SBI Holdings, kripto para endüstrisi için olumlu sayılabilecek bir haberle gündeme geldi. Bloomberg tarafından hazırlanan bir rapora göre, Kasım ayının sonu gelmeden önce Japonya’da bir kripto para fonu başlatmayı planladığını duyurdu.

728×90 muhabbit - SBI Holdings, Kripto Paralar İçin Fon Oluşturmayı Düşünüyor!300x250 muhabbit - SBI Holdings, Kripto Paralar İçin Fon Oluşturmayı Düşünüyor!

SBI Holdings’in CEO’su Tomoya Asakura, fonun Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC)‘nin ağırlıklı olduğunu ve bunun dışında muhtemelen başka kripto paraların da bu fona dahil olacağını söyledi. Ayrıca oluşturulan fonun birkaç yüz milyon dolara kadar büyüyebileceğini bildirdi.

Bununla birlikte ağırlıklı olarak kripto para ticaretinin risklerini anlayan yatırımcıları hedefleyen fon için, yaklaşık olarak 9,000 dolar ile 27,000 dolar civarları arasında kişi başı minimum yatırım zorunluluğu olabilir. Asakura daha sonra sözlerine şu şekilde devam etti:

İnsanların kripto para fonunu diğer varlıklarla bir arada tutmalarını ve portföyleri çeşitlendirmenin ne kadar yararlı olabileceğini deneyimlemelerini istiyorum.

SBI Holdings Japonya’da iki yerel borsa olan SBI VC Trade ve TaoTao platformunu yönetiyor. Bunun yanında kripto para madenciliği ile ilgilenen SBI, SBI Crypto ve İngiltere merkezli likidite sağlayıcısı B2C2’yi işletmektedir. Bu yıl kripto para platformlarının ikinci çeyrek raporlarına göre, 2020’nin ikinci çeyreği rakamlarına nazaran yıllık %56 artışla 41,7 milyon dolar kar bildirdi.

Geçen haftalarda ABD’nin en büyük kripto borsalarından biri olan Coinbase, dünyanın en büyük üçüncü ekonomisine erişmek için Japonya’nın en büyük bankalarından biri olan Mitsubishi UFG ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Kripto paraların ticareti, kripto para birimi işletmelerine yönelik yapılan katı düzenlemelere rağmen Japonya’da ilgi görmeye devam ediyor. Japonya Sanal ve Kripto Varlıklar Borsası Birliği Mart ayında yaptığı açıklamada, kripto para birimlerine yapılan yatırımın bir önceki yılın Mart ayına göre yaklaşık yedi kat daha fazla olduğu söyledi. Bu değer yaklaşık olarak 1,41 trilyon yen yani yaklaşık 13 milyar dolar.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz..

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar