Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65620.94
1.63%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3161.2
4.04%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.72
10.39%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $569
1.37%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

“Scam Değil” Demem İçin 10 BTC Teklif Ettiler!

Kripto para savunucusu Andreas Antonopoulos, “HEX scam bir proje değil.” şeklinde açıklama yapması için 10 BTC teklif edildiğini açıkladı.

Clock
Paylaş
“Scam Değil” Demem İçin 10 BTC Teklif Ettiler!

Andreas Antonopoulos, Hex ekibinin “HEX scam bir proje değil.” şeklinde açıklama yapması için 10 BTC teklif ettiğini açıkladı.

Kripto para dünyasının ünlü isimlerinden Andreas Antonopoulos, 2019 yılı Aralık ayında Ethereum ağında başlatılan ERC20 token’ı HEX’in reklamı için kendisine kripto para teklif edildiğini açıkladı. Sosyal medya platformu Twitter üzerinde yaptığı paylaşım ile durumu açıklayıp kararı takipçilerine bıraktı.

728×90 muhabbit - “Scam Değil” Demem İçin 10 BTC Teklif Ettiler!300x250 muhabbit - “Scam Değil” Demem İçin 10 BTC Teklif Ettiler!

10 BTC teklifini kabul etmemesiyle birlikte yapılan teklifi ifşa eden ve takipçilerine “kararı kendiniz verin” diyen Antonopolous, projenin destekçilerini de güç bir durumda bıraktı.

Scam Mi Değil Mi?

Paylaşımın ardından kripto para dünyasında ufak çaplı bir tartışma yaşandı. Greatcoin adıyla tanınan bir kripto para savunucusu, Hex’in iş modelinin sürdürülebilir olmadığını öne sürerek Ponzi şemasına sahip olabileceğini iddia etti.

Bir başka takipçisi ise Antonopolous’u kabul ederse ve Bitconnect olayı gibi patlarsa soluğu mahkemede alabileceği konusunda onu uyardı. Mahkemenin yanı sıra itibarının da yerle bir olacağını eklemeyi unutmadı.

Kripto para dünyasından başka bir isim ise YAM ile olanlara dikkat çekerek HEX’in farklı olmayacağına değindi. Sonuçta sadece bir ERC20 token’ı olduğu için de YAM olayından farklı olacağını düşünmeyen birtakım kripto para yatırımcıları da mevcuttu.

Bununla birlikte HEX’i savunan kripto para sakinleri de durmadı. Allen Hena isimli Twitter kullanıcısı, HEX’in arkasındaki isim Richard Heart’a değindi. Heart’ın kendisi söylemediği sürece inanmayacağını ve olayın sadece HEX’e bir saldırı olduğunu düşündüğünü iletti. HEX ekibinin kripto para dünyasında scam iddialarıyla boğuşan ve aksini kanıtlamak için diğerlerine nazaran daha fazla uğraştıklarını da ekledi.

Tabii Antonopolous’u güvenilir bulmayanlar da vardı. Bir kullanıcı, Antonopolous’un daha önce bu şekilde bir paylaşım daha yaptığını ve HEX’i olumsuz bir şekilde canlandırma amacı güttüğünü iddia etti.

HEX ekibi tarafından yapılan yoğun pazarlama kampanyası, kafasında soru işareti olan birçok kripto para yatırımcısını rahatlatmaya yetmedi. Hâlâ ponzi iddialarıyla boğuşan ekip, fiyat düşüşüyle de karşı karşıya.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar