Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67325.7
-3.25%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3775.6
1.20%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.72
-4.99%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $592.1
-3.50%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

SEC, ABD’nin Stablecoin Düzenlemesine Yardım Edecek!

ABD’li düzenleyici kurumlar, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) önderliğinde stablecoin düzenlemeleri için çalışmalara başlayacak.

Clock
Paylaş
SEC, ABD’nin Stablecoin Düzenlemesine Yardım Edecek!

ABD’li düzenleyici kurumlar, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) önderliğinde stablecoin düzenlemeleri için çalışmalara başlayacak.

26 Ekim 2021 tarihinde yapılan Bloomberg haberine göre “konuya vakıf olan” isimsiz kaynaklar, SEC’in mevzuat önerisi ve stablecoin denetleme konusundaki yetkileri eline aldığını iddia ediyor.

728×90 muhabbit - SEC, ABD'nin Stablecoin Düzenlemesine Yardım Edecek!300x250 muhabbit - SEC, ABD'nin Stablecoin Düzenlemesine Yardım Edecek!

Kaynaklar, SEC’in sektör üzerindeki otoritesinin, Hazine Bakanlığı tarafından bu hafta resmen açıklanacağını da belirtiyor.

Bu durum ayrıca, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ve Hazine Bakanlığı’nın stablecoinler ile ilgili yargı yetkisini de belirleyecek.

Hazine Bakanlığı’nın bu çalışması, Temmuz ayında Finansal Piyasalar Çalışma Grubu (PWG) toplantısında duyurulmuştu. Bu durum ile birlikte düzenleyici önlemler ile yeni bir bankacılık sözleşmesi türü oluşturulacağı belirtildi.

PWG, Hazine Bakanı Janet Yellen, SEC Başkanı Gary Gensler, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell ve CFTC başkan vekili Rostin Behnam dahil olmak üzere ABD’nin üst düzey düzenleyici kurumlarının temsilcilerinden oluşuyor.

İlginizi çekebilir: Gary Gensler Kimdir?

Bloomberg’e göre, Gensler düzenleyici bir kurum olarak stablecoinler üzerinde daha fazla yetkiye sahip olması için çalışmalar yapıyor.

Ayrıca habere göre, banka mevduatlarını denetleyen düzenleyici çerçevelerin stablecoin sektörü için de getirilmesi planlanıyor.

SEC Başkanı’na göre, Stablecoinler Poker Fişlerine Benziyor!

Geçtiğimiz ay Gensler, Kongre’yi stablecoin düzenlemesi konusunda yardımcı olmaya çağırdı. Bunun yanı sıra Gensler, stablecoinleri “kumarhanedeki poker fişlerine” benzetti.

Bildiğiniz gibi stablecoin piyasası, 2021 yılında ciddi bir büyüme ile karşılaştı. Önde gelen stablecoin şirketi Tether’in piyasa değeri bu yıl ciddi anlamda yükseldi ve yılın başından itibaren %229 oranında arttı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar