Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56950
0.89%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3244.36
0.36%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.17
-1.26%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $396.5
-1.29%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

SEC Başkanı, Bitcoin Vadeli ETF’lerine Desteğini Yineledi!

SEC Başkanı vadeli işlemlerde Bitcoin ETF’sini destekleyebileceğini ifade etti.

Clock
Paylaş
SEC Başkanı, Bitcoin Vadeli ETF’lerine Desteğini Yineledi!

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, Bitcoin vadeli ETF’lerini desteklediğine dair duruşunu yineledi.

SEC’in bekleme listesindeki Bitcoin ve Ethereum ETF’leri 19’u bulmuşken Gary Gensler Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerindeki bir ETF’yi destekleyeceğini ifade etti. Gensler, Chicago Ticaret Borsası’nda işlem gören ve 1940 yılında kabul edilen 1940 Yatırım Şirketi Yasası kapsamında kayıt yaptıran Bitcoin vadeli ETF’lerinin arkasında duracağını açıklarken 1940 yasasının “önemli bir biçimde yatırımcı koruması” sağladığını ekledi. Bu tarz tekliflerin ekip tarafından incelenmesini heyecanla beklediğini de ifade etti.

Gary Gensler 2021 yılı Ağustos ayında da benzer bir açıklamada bulunarak, belirli şartlara uymaları hâlinde vadeli işlem Bitcoin ETF’lerini onaylayacaklarını belirtmişti. Ancak bu açıklamadan sonra da herhangi bir ETF için olumlu bir karar verilmemişti. 19 ETF teklifini “inceleme” aşamasında olan SEC’ten 2022 sonuna kadar olumlu bir yanıt gelmesi bekleniyor.

Binance BannerBinance Banner

Gary Gensler Konuştu Bitcoin Yükseldi!

Bitcoin aşağı yönlü bir fiyat hareketi yaşarken SEC Başkanı Gary Gensler’ın konuşmasından sonra yukarı yönlü bir fiyat hareketi sergiledi.

Bitcoin (BTC) 1 günlük fiyat grafiği

Bitcoin ETF’lerinin onaylanacağı konusunda yayılan “spekülatif” yorumların Bitcoin fiyatındaki bu yukarı yönlü hareketi etkilediği söylenebilir. Sonuçta düşüş gösterdiği 24 saatlik bir zaman diliminin ardından %4,5’lik bir yükseliş yaşayarak 43 bin 400 dolar civarından işlem görmeye başladı.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar