Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64272.07
-3.26%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3182.06
-8.10%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.42
-9.08%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $565.6
-3.13%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

SEC Başkanı Gary Gensler, ABD Senatosunda Konuştu!

SEC Başkanı Gary Gensler, SEC’in milyarlarca dolarlık bütçesine ek fon taleplerini, ABD Senatosu Tahsisat Komitesi’nde sundu.

Clock
Paylaş
SEC Başkanı Gary Gensler, ABD Senatosunda Konuştu!

SEC Başkanı Gary Gensler, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun -SEC- milyarlarca dolarlık bütçesine ek fon taleplerini, ABD Senatosu Tahsisat Komitesi’nde sundu.

Gensler; başında bulunduğu kurumun, yatırımcıları korumak gibi hedefleri olduğunu ve hedefleri doğrultusunda genişlemesi gerektiğini vurguladı.

728×90 muhabbit - SEC Başkanı Gary Gensler, ABD Senatosunda Konuştu!300x250 muhabbit - SEC Başkanı Gary Gensler, ABD Senatosunda Konuştu!

“Kripto para piyasalarının Vahşi Batısı’nda uyumsuzluklarla dolu bir ortam gördük. Yatırımcılar zor şartlarda kazandıkları varlıkları yüksek spekülasyonlu bir varlık sınıfında riske atmış durumda”

Gary Gensler

SEC Başkanı Gary Gensler konuşmasında, finansal piyasalardaki hızlı teknolojik gelişmelerin kripto varlık alanında ve gelişmekte olan diğer yeni alanlarda suistimallere yol açtığını, bunların önüne geçmek için de ek kaynakların gerekli olduğunu belirtti. Sağlanacak ek kaynaklar ile kripto para piyasalarındaki güvenlik risklerini azaltmayı ve teknik altyapının dayanıklılığını artırarak, kurumun koruma yeteneğini güçlendirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Gensler’ın ifadesine göre SEC, kripto para suçlarıyla mücadele etmek için kadrosuna tam zamanlı personeller almak istiyor ve ek olarak 72 milyon dolarlık bir bütçeye ihtiyaç duyuyor. Komite tarafından geçen hafta onaylanan iki parti destekli bir tasarı, SEC için 2024 mali yılında 2 milyar 364 milyon dolar bütçe sağlıyor. Ancak Gary Gensler, bu miktarın yeterli olmadığını söylüyor.

Gary Gensler: CFTC, Bu Konuda Otorite Sahibi Değil

Gensler, konuşmasının devamında Bitcoin ve bazı token’ların menkul kıymet statüsünde olmadığını ancak token’ların büyük bir kısmının menkul kıymet alanına girdiğini ifade etti. Piyasada 15-20 bin arasında token’ın olduğunu söyleyen Gensler, kendisinin de bir dönem başkanlığını yaptığı CFTC’nin bu konuda bir otoriteye sahip olmadığını belirtti.

Eğer birilerinden para toplarsanız, bu menkul kıymet kanunlarına girer. Bunlar 1930’larda yazılmış kanunlardır.

Gary Genler

Senatör: FTX’in CEO’su Şov Peşindeyken SEC Neredeydi?

ABD Senatörü Kennedy, Gensler’a komitede FTX ile ilgili sorular da sordu. Ancak Gensler, net yanıtlar veremedi. Senatör, ”FTX’in genç CEO’su kendisini birçok alanda överken, şov peşindeyken SEC neredeydi? Yanına bir görevli yollayabilirdiniz, Bankman-Fried’i neden kontrol etmediniz? Bunun için maaş alıyorsunuz. Bu yaşanması muhtemel olan bir kazaydı.” dedi. Senatör ve Gensler arasında gerçekleşen konuşmanın devamı:

Gensler: Sektörde 15-20 bin kadar token var.

Senatör: Bunlar FTX olmadan önceydi. Ben size FTX’i soruyorum. Sam Bankman-Fried’i neden kontrol etmediniz? Size bunun için maaş veriyoruz.

Gensler: Sadece bir olay hakkında yorum yapamam ancak fonları karıştırdılar. Biz yasalara göre soruşturma başlatmak zorundayız.

Senatör: Bu çok büyük bir olaydı. Yarım gün bile olsa yanına birilerini kontrol için gönderebilirdiniz.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri için: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar