Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63236.53
-4.69%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3087.66
-4.55%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.22
-7.10%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $549.7
-4.52%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

SEC Başkanı Gary Gensler, Kripto Para Borsaları İçin Regülasyon İstiyor!

Kripto paralara sert tutumuyla bilinen SEC Başkanı Gary Gensler, kripto paralara daha fazla regülasyon uygulanması konusunda ısrarcı.

Clock
Paylaş
SEC Başkanı Gary Gensler, Kripto Para Borsaları İçin Regülasyon İstiyor!

Kripto paralara sert tutumuyla bilinen SEC Başkanı Gary Gensler, kripto paralara daha fazla regülasyon uygulanması konusunda ısrarcı. Gensler, Pensilvanya Üniversitesi’nin Hukuk Fakültesi’nde yaptığı konuşmada, ibreyi kripto para borsalarına ve stablecoinlere uygulanması gereken regülasyon konusuna çevirdi.

728×90 muhabbit - SEC Başkanı Gary Gensler, Kripto Para Borsaları İçin Regülasyon İstiyor!300x250 muhabbit - SEC Başkanı Gary Gensler, Kripto Para Borsaları İçin Regülasyon İstiyor!

Kripto paralar hakkında sık sık çarpıcı açıklamalarda bulunan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler açıklamalarında yine “regülasyon” konusuna değindi. Fakat bu kez kripto para borsalarını da hedef aldı.

SEC Başkanı Gary Gensler, kripto para borsalarının token saklama hizmeti hakkında ise şu ifadelerde bulundu:

Geçtiğimiz yıl 14 milyar dolarlık varlık, merkezi kripto para borsalarından çalındı. Ekibimden kripto para borsalarının regülasyonlarını ve saklanan varlıkların borsalardan ayrıştırılması ihtimalini araştırmalarını istedim. Bu yöntemle müşterilerin varlıkları, güvenli bir şekilde saklanabilir.

Gary Gensler:”Stablecoinlere de Regülasyon Gerekli!”

sec - SEC Başkanı Gary Gensler, Kripto Para Borsaları İçin Regülasyon İstiyor!

Açıklamalarıyla gündemde büyük yankı uyandıran SEC Başkanı, gündemde uzun süre yer eden stablecoinler konusu hakkında ise şu ifadelerde bulundu:

En büyük iki stablecoin olan USDT ve USDC’de özellikle perakende yatırımcının varlıklarını direkt olarak paraya çevirme gibi bir seçeneği yok. Regülasyonların gelmesiyle düzeltmemiz gereken önemli çıkar çatışmaları bulunuyor. Ayrıca piyasanın bütünlüğüyle ilgili cevabı olmayan oldukça soru mevcut.

Hatırlayacağınız üzere, SEC Başkanı Gary Gensler 2021 yılının Eylül ayında da benzer bir açıklamada bulunarak, kripto para piyasalarının ve borsaların regüle edilmemesinin sonuçlarının iyi olmayacağının altını çizmişti.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar