Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66592.01
4.54%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3485.07
2.82%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.11
5.16%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $591.7
4.03%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

SEC Başkanı Gary Gensler’ın Görevden Alınması İçin Yasa Tasarısı Sunuldu

Clock
Paylaş
SEC Başkanı Gary Gensler’ın Görevden Alınması İçin Yasa Tasarısı Sunuldu

Cumhuriyetçi milletvekilleri, Pazartesi günü (bugün) ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler’a yönelik bir hamlede bulundular ve onu görevden almayı amaçlayan bir yasa tasarısını resmen sundular. Ancak bu yasa tasarısının yasalaşması için Demokratların desteğine ihtiyaçları olacak.

728×90 muhabbit - SEC Başkanı Gary Gensler’ın Görevden Alınması İçin Yasa Tasarısı Sunuldu300x250 muhabbit - SEC Başkanı Gary Gensler’ın Görevden Alınması İçin Yasa Tasarısı Sunuldu

Cumhuriyetçi Milletvekili Tom Emmer bugün dijital varlıkların uzun süredir savunucusu olan ve “SEC Stabilizasyon Yasası” olarak adlandırılan Warren Davidson’ın yasa tasarısının tanıtımına katıldı. Bu yasa tasarısı, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu yeniden yapılandırmayı ve Gary Gensler’ı Başkanlık görevinden almayı amaçlıyor.

Emmer, bir açıklamasında “Amerikalı yatırımcılar ve sektör, politik oyunlar yerine net ve tutarlı bir denetimi hak ediyor. SEC Stabilizasyon Yasası; SEC’in önceliklerinin, pervasız başkanının kaprislerini değil, korumakla yükümlü olduğu yatırımcılar olmasını sağlamak için sağduyulu değişiklikler yapacaktır.” dedi.

Gary Gensler için ”zorba başkan” tanımı yapıldı

Ohio’dan Milletvekili olan Warren Davidson, Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nde görev yapıyor ve Kongre içinde uzun süredir kripto paraları savunmasıyla tanınıyor. Warren Davidson açıklamasında “ABD sermaye piyasaları, mevcut Başkan da dahil olmak üzere zorba bir Başkandan korunmalıdır” dedi.

Önerilen yasa tasarısı, komisyona altıncı bir komisyon üyesinin dahil edilmesini ve tek bir siyasi partinin aynı anda üçten fazla komisyon üyesi koltuğuna sahip olamamasını öngörüyor. Tasarının şu anda Demokratların kontrolünde olan Senato’da destek bulup bulamayacağı ise henüz bilinmiyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar