Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62149.61
1.77%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3436.01
1.82%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $43.08
0.70%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $409.1
0.71%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

SEC Başkanı Gensler’in BTC Açıklaması Toplulukta Nasıl Yorumlandı?

SEC Başkanı Gensler Bitcoin hakkında nasıl bir açıklama yaptı?

Clock
Paylaş
SEC Başkanı Gensler’in BTC Açıklaması Toplulukta Nasıl Yorumlandı?

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, 27 Haziran 2022 Pazartesi günü CNBC’nin Squawk Box programına katılarak Bitcoin hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Binance BannerBinance Banner

Gensler katıldığı programda birçok kripto varlığın bir güvenliğin temel niteliğine sahip olmasına rağmen, sadece Bitcoin’i halka açık bir emtia olarak kabul ettiğini açıkladı. Açıklama sonrasında programa birçok soru geldi. Soruların büyük bir çoğunluğu, Bitcoin bir emtia olarak kabul edilirken neden Ethereum gibi diğer kripto paraların kabul edilmemesi üzerine oldu. Gensler ise programda sadece Bitcoin üzerine konuştu.

Programda Gensler, Grayscales’in Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) üzerine konuşma yaparken yine Grayscales’in Ethereum borsa yatırım fonu (ETF) hakkında konuşmaması dikkat çekti.

SEC, 6 Temmuz 2022 Çarşamba günü Grayscale’nin Bitcoin Trust ETF’sinin spot tabanlı bir ETF’ye dönüştürme başvurusunu değerlendirecek. Gensler’in Bitcoin hakkında olumlu konuşmasına rağmen bazı uzmanlar, bunun, bu kararı etkileyecek düzeyde olduğuna inanmıyor.

Bloomberg Intelligence’da bir ETF analisti olan James Seyffart, Gensler’in yorumunun yeterli olmadığını ve kendisine göre SEC’in bu başvuruyu onaylama ihtimalinin sıfıra yakın olduğunu açıkladı.

Bloomberg’teki bir başka ETF analisti olan Eric Balchunas da benzer fikirler açıkladı ve Grayscale’in GBTC’sinin spot ETF’ye dönme olasılığının %0,5 olduğunu belirtti.

Düzenleyici ve Emtia Vadeli İşlem Komisyonu (CTFC) daha önce Ethereum’un Bitcoin gibi bir emtia olduğunu kabul etmesine rağmen, Gensler’in programda emtia grubuna ETH’u eklemekten kaçınması da Twitter üzerinde çok konuşuldu.

Gensler’in Açıklamasından Sonra Bir Açıklamada Michael Saylor’dan Geldi

SEC Başkanı Gensler’in Bitcoin açıklamaları olumlu bir haber olarak kabul edilirken, bir yorum da MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’dan geldi. Saylor attığı tweette Gensler’in açıklama videosunu ekledi ve şunları söyledi:

“Bitcoin, hükümetlerin ve kurumların ekonomiyi büyütmek için dijital bir varlık olarak desteklemelerini sağlayacak bir hazine rezerv varlığı olarak esastır.”

Blockchain Investment Group’un Kurucusu Eric Weiss de Twitter üzerinden Gensler’in Bitcoin’i emtia olarak kabul eden ikinci başkan olduğunun altını çizdi.

Gensler’in Bitcoin hakkındaki olumlu açıklamalarından sonra Bitcoin fiyatının neden düşüşe geçtiği ise henüz bilinmiyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar