Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60019.99
2.83%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3201.18
1.61%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.11
1.20%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $536.9
0.09%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

SEC Başkanından Kripto Para Açıklaması!

ABD SEC Başkanı Gary Gensler kripto paralar hakkında açıklama yaptı.

Clock
Paylaş
SEC Başkanından Kripto Para Açıklaması!

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, Washington Post Live’ın yayınına katıldı.

Gary Gensler, kripto para ve düzenlemeler odaklı yayında Bitcoin başta olmak üzere kripto paralar hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Gensler, birçok token’ın, kripto paranın menkul kıymet olduğu şeklindeki görüşünü belirtti.

Gensler stablecoin’leri kumarhanelerdeki poker çiplerine benzetti.

728×90 muhabbit - SEC Başkanından Kripto Para Açıklaması!300x250 muhabbit - SEC Başkanından Kripto Para Açıklaması!

“Stablecoin’ler şu anda kumarhanede kullanılan poker çipleri gibi. Biliyorsunuz ki Vahşi Batı’da birçok kumarhanemiz var. Poker çipleri, kumarhanelerin oyun masalarındaki stablecoin’lerdir (sabit para birimleridir).”

Düzenlemeler Olmadan Düşünülemez!

ABD SEC Başkanı Gary Gensler, düzenlemeler hakkında da açıklamalarda bulundu. Gensler, hem SEC hem de CFTC’nin stablecoin’lerin düzenlenmesi ve uygulanması konusunda kongrenin yardımından yararlanacağını ima etti. Bu yardımın nedeni ise, mevcut yasaların kripto para piyasalarını kapsama konusundaki eksikliği olarak görülmekte.

Gensler, mevcut yasalardaki eksiklik nedeniyle daha fazla davanın açılacağını öngörerek borç verme (lending) ve ticaret platformlarında çıkması muhtemel sorunlara parmak bastı. Bu sorunlar sebebiyle birçok yatırımcının zarar görebileceğini de ekledi.

Gensler, Satoshi Nakamoto’nun teknoloji ve finans sistemlerini birleştirme vizyonundan da bahsetti. 7 yıl MIT’de bu konular hakkında çalışmalar yaptığını söyleyen SEC Başkanı, bu vizyonun düzenlemeler ve düzenleyici birimler olmadan gerçekleşemeyeceğini iddia etti.

Kripto Para Piyasası Uyumuyor!

Gary Gensler, kripto para piyasasının 7 gün 24 saat aktif olduğunu, bununla birlikte spekülatif olduğunu ve oldukça rekabetçi olduğunu dile getirdi. Bu nedenlerle düzenleyici birimler olmadan yatırımcıların piyasadan yarar yerine zarar görebileceğini düşündüğünü ekledi.

Yayının sonunda GameStop olayından da bahsedildi. ABD SEC Başkanı Gary Gensler, GameStop olayı ile alakalı bir raporu yakın zamanda yayımlayacaklarını açıkladı.

SEC Başkanının açıklamaları kripto para dünyasında büyük yankı buldu. Kripto para dünyasından birçok isim Gensler’in açıklamasını oldukça olumlu olarak nitelendirdi.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar