Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66972.93
-0.27%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3455.2
-1.51%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.62
6.25%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $592.3
-0.59%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

SEC-Binance Davasında Yeni Gelişmeler Yaşanıyor!

SEC-Binance Davasında Yeni Gelişmeler Yaşanmaya Devam Ediyor.

Clock
Paylaş
SEC-Binance Davasında Yeni Gelişmeler Yaşanıyor!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), ABD menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle Binance US ile kurucusu ve CEO’su olan Changpeng “CZ” hakkında yasal işlem başlatmıştı. Söz konusu davada ise yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. SEC 14 Eylül tarihinde mahkemeye sunduğu belgelerde, kripto para borsası Binance US’in soruşturma aşamasında iş birliği yapmadığını belirtti.

728×90 muhabbit - SEC-Binance Davasında Yeni Gelişmeler Yaşanıyor!300x250 muhabbit - SEC-Binance Davasında Yeni Gelişmeler Yaşanıyor!

SEC ayrıca Binance.US’in mahkeme süreçlerinde yalnızca 220 belge sunduğunu ve bunların tarihsiz, imzasız çeşitli ekran görüntülerinden oluştuğunu belirtti. SEC borsanın sunduğu belgelerin işe yaramayacak gereksiz belgeler olduğunu da ayrıca belirtti. SEC’in bu suçlamaları üzerine borsadan konuyla ilgili henüz bir cevap gelmedi.

SEC Başkanı Gary Gensler, Binance’in 13 Ayrı Suçlamayla İtham Edildiğini Açıklamıştı!

SEC Başkanı Gary Gensler, Binance’in 13 ayrı suçlamayla itham edildiğini açıklamıştı. Ayrıca SEC, Binance’in müşteri varlıklarını kişisel işleri için kullandığını da iddia etmişti.

“On üç suçlama ile Zhao ve Binance kuruluşlarının karmaşık bir dolandırıcılık ağına, çıkar çatışmalarına, açıklama eksikliğine ve kasıtlı yasadan kaçınmaya karıştığını iddia ediyoruz. İddiaya göre, Zhao ve Binance, risk kontrolleri konusunda yatırımcıları yanılttı, işlem hacimlerini manipüle etti, platformu işletenlerin kimliklerini gizledi, bağlantılı piyasa yapıcısının manipülatif işlemlerine katıldı, yatırımcı fonları ve kripto varlıklarının saklandığı yerleri ve ilişkide olduğu kişileri gizledi. Halk, bu yasa dışı platformlara yatırım yapmaktan ve üzerlerinde varlıklarını riske atmaktan kaçınmalıdır.”

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar