Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67804
1.71%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3498.61
0.26%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $32.08
9.90%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $599
0.99%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

SEC; BlackRock, Invesco, Bitwise ve Valkyrie için spot Bitcoin ETF Kararını Erteledi

SEC, Valkyrie’nin vadeli Ether ETF’ini onaylamıştı ancak spot Bitcoin ETF başvurusunu erteledi.

Clock
Paylaş
SEC; BlackRock, Invesco, Bitwise ve Valkyrie için spot Bitcoin ETF Kararını Erteledi

SEC, beklenen hükümet kapanması öncesinde BlackRock, Invesco, Valkyrie ve Bitwise şirketlerinin önerdiği spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanıp onaylanmaması gerektiğini belirlemek için ek işlemler başlattığını ve inceleme süreçlerinde belirgin ek gecikmeler olduğunu bildirdi. Bu yüzden spot Bitcoin ETF başvurularına ilişkin kararını erteledi.

728×90 muhabbit - SEC; BlackRock, Invesco, Bitwise ve Valkyrie için spot Bitcoin ETF Kararını Erteledi300x250 muhabbit - SEC; BlackRock, Invesco, Bitwise ve Valkyrie için spot Bitcoin ETF Kararını Erteledi

Bloomberg ETF analisti James Seyffart; Fidelity, VanEck ve WidsomTree‘nin başvurularının da erteleneceğini öngörüyor.

Ancak Valkyrie’nin Ethereum vadeli işlemler ETF‘i, SEC tarafından bugün onaylandı. Valkyrie, ABD’de vadeli Ether ETF‘i için onay alan ilk şirket oldu. İşlemlerin yarın başlaması planlanıyor.

ABD Hükümeti, Kongre’nin Temsilciler Meclisi ve Senato gibi iki ana organının, hükümet operasyonlarını finanse etmek için gereken bütçede anlaşmaya varamamış olması nedeniyle, 1 Ekim’de olası bir kapanma durumuyla karşı karşıya. Bu nedenle SEC bu hafta başında önerilen ARK 21Shares Bitcoin ETF‘ine ilişkin kararını da 10 Ocak tarihine erteleyerek, önümüzdeki yıla bıraktı.

SEC, daha önce eylül ayı başındaki ilk son tarihten sonra bir dizi spot Bitcoin ETF başvurusunu ertelemişti. Şimdi ise 7 şirket için üçüncü ve son başvuru tarihi ocak ayı ortasına denk geliyor. Ancak bu tarih de muhtemelen ertelenebilir. Bu nedenle, SEC’nin nihai kararını en geç mart ayı ortasına kadar vermesi bekleniyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar