Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64020.74
-4.03%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3159.35
-8.59%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.05
-10.58%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $561.4
-4.12%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

SEC, Coinbase’in Talebine Cevap Vermek İçin 4 Aylık Süre İstedi!

Kripto para borsası Coinbase ve SEC arasındaki belirsizlik devam ediyor.

Clock
Paylaş
SEC, Coinbase’in Talebine Cevap Vermek İçin 4 Aylık Süre İstedi!

Kripto para borsası Coinbase ve SEC arasındaki belirsizlik devam ediyor. Coinbase’in SEC’ten düzenleyici belirsizlikleri netleştirmesini istediği dilekçeye yanıt geldi. SEC, Coinbase’in dilekçesine cevap verebilmek için 4 ay hazırlık yapması gerektiğini söyledi.

2022 yılının Temmuz ayına dayanan bu dilekçede kripto para borsası Coinbase, SEC’ten dijital olarak sunulan ve ticareti yapılan menkul kıymetlerin düzenlenmesi noktasında bir taslak oluşturulmasını talep ediyordu. Fakat söz konusu bu talebe SEC tarafından herhangi bir cevap gelmemişti. Coinbase ise bu konuya ilişkin dava açarak, SEC’in kripto para sektörü için daha net bir yasal düzenleyici çerçeve talep eden bir önceki dilekçeye yanıt vermeye zorlamaya çağırmıştı.

728×90 muhabbit - SEC, Coinbase'in Talebine Cevap Vermek İçin 4 Aylık Süre İstedi!300x250 muhabbit - SEC, Coinbase'in Talebine Cevap Vermek İçin 4 Aylık Süre İstedi!

SEC 16 Mayıs 2023 tarihinde mahkemeye yaptığı açıklamada, bu konu hakkında net bir cevap verme yükümlüğünün olmadığını dile getirmişti. Kripto para borsası Coinbase ise 22 Mayıs 2023 tarihinde mahkemeye yeni bir başvuruda bulunmuştu. Coinbase mahkemeye yaptığı başvuruda, temmuz ayında SEC’e sunduğu dilekçenin hala geçerli olduğunu ve konu hakkında hala cevap beklediğini belirtmişti. Yaşanan tüm bu gelişmeler üzerine SEC’ten zaman isteği geldi. SEC, Coinbase’in yanıtına cevap vermek için 4 aya ihtiyacı olduğunu belirtti.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar